Haber Detayı
16 Mayıs 2016 - Pazartesi 11:23 Bu haber 4721 kez okundu
 
1 KONU 1 MESLEK VE GELECEK
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi gönüllüsü Eda Alkan tarafından hazırlanan ve etkinlik noktası birim yöneticisi Nalan Turgut tarafından geliştirilen ’1 Konuk 1 Meslek ve Gelecek’ projesinin 2. ayağı Saltukova Gazi Ortaokulunda yapılıyor.
GÜNDEM Haberi
 1 KONU 1 MESLEK VE GELECEK

TEGV Ayten-Maksut Çavdar Çaycuma Öğrenim Birimi Yöneticisi Nalan Turgut, projenin amaçlarının çocuklarda kariyer bilincinin gelişmesi yönünde doğru altyapıyı kurmak, meslek dünyasının çeşitliliği ve mesleklerin birbirleriyle bağlantılarını fark etmelerini sağlamak, her mesleğin kendi içerisindeki önemi ve değeri konusunda farkındalık kazandırmak, sivil toplum kuruluşlarını tanıtmak olduğunu ifade etti.
Turgut yaptığı açıklamada, "Projemizin 2. ayağını Saltukova Gazi Ortaokulunda gerçekleştirmeye başladık. Projemizin ilk haftasında radyocu İlker Bostancı, toplum sağlığı hemşiresi Semra Erdaş, Makine Mühendisi Sedef Çakır, fotoğraf sanatçısı Yüksel Yılmaz, Diş Hekimi Sibel Kara, Doktor Yasemin Yıldız ve Tuğçe Ban, 8.sınıfa giden 140 öğrenciyle buluşarak öğrenim hayatları, mesleklerinin avantaj ve dezavantajları, mesleklerini seçmek isteyen bir kişinin sahip olması gereken özellikler, çalışma koşulları ile ilgili bilgi verdi. Çocukların ilginç sorularıyla etkinlik daha da keyifli hale geldi. Projenin uygulanması için izin veren Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, Saltukova Gazi Ortaokulu Müdürü Resul Demir , Türkçe Öğretmeni Halil Yılmaz, okul öğretmenler ve çocukların kariyer yolculuklarına ışık tuttukları için konuklarımıza teşekkür ederiz" dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: , 1, KONU, 1, MESLEK, VE, GELECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı