Haber Detayı
24 Nisan 2015 - Cuma 07:51 Bu haber 8436 kez okundu
 
23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Can Polat Pamay Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Okulların halk oyunları ekiplerinin sunduğu gösterilerde renkli görüntüler ortaya çıktı.
ÇOCUK Haberi
23 Nisan coşkuyla kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Can Polat Pamay Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikle coşku içerisinde kutlandı. Kutlama törenine Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, İl Jandarma Komutanı Albayı Haluk Selvi, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, SGK İl Müdürü Çiğdem Acar, AFAD İl Müdürü Ahmet Güngör, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Uğur Akdeniz, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 
Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, “Bugün milli birlik ve beraberlik duygusuyla coşan ve güçlenen milli irademizin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 95’inci yıl dönümüdür. Bu günü sonsuz bir istek, engin bir şevk ve heyecanla kutlamanın onuru ve mutluğu içerisindeyiz” dedi. 
23 Nisan’ın Türk millet için en yüce değer olan milli egemenlik ilkesinin hayata giriş tarihi olduğunu ifade eden Özbek, “Türk milletinin büyük bir inanç ve kesin bir azimle kurduğu yeni Türk devletinin dayandığı iki temel ilkeden biri ‘tam bağımsızlık’ diğeri ‘kayıtsız şartsız milli egemenliktir’. Dört bin yıllık şanlı geçmişimizin, bin yıldan beri Anadolu’da özenle koruduğumuz sevgi ve kardeşlik bağlarının, bizden evvel bu topraklara getirilen medeniyetleri korumadaki özenimiz ve nihayet kurtuluş savaşımızda akıtılan kanlarımız, verilen canlarımız bu günümüzde daha da anlamlı hale gelmektedir” şeklinde konuştu.

“Çocuklar sevgiyle büyüyen çiçeklerdir”
Çocukları sevgiyle büyüyen çiçeklere benzeten Özbek, toplumunun ortak umudunun çocuklar olduğunu vurgulayarak, “Gülen yüzler, sevinç içerisinde parlayan gözler, her zaman sevgiye ihtiyaç duyan sıcacık yüreklerdedir. Hiçbir olumsuzluk, hiçbir sorun onların yaşama sevincini azaltmamalıdır. Çocuklarımızın sevgi ve hoşgörü dolu bir ortamda yetiştirilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, beklentilerinin karşılanması, sorunlarına çözüm bulunabilmesi ve umutların canlı tutulabilmesi, geleceğine yön verecek güçte bireyler olarak toplumsal yaşamda yer alabilmeleri temel amacımız olmalıdır. Çünkü Türk milletinin geleceği, bugünkü çocukların çalışkanlığı ver yorulmak bilmeyen azmi ile daha parlak olacaktır” diye konuştu.
Konuşmasının devamında “Türk çocukları olarak sizler; Her 23 Nisan’da bugünün önemini bilerek, heyecanını yaşayarak yarınlara umut dolu çalışmalarınızla koşacaksınız” diyen Özberk, şöyle devam etti:
“Biliniz ki her şey sizin mutluluğunuz ve egemen, özgür, bağımsız, demokratik ve uygar bir Türkiye içindir. Bu coşkuyu yeniden yaşadığımız bu anlamlı günde, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir’ sözlerini hatırlayarak, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının, barış, kardeşlik duygularıyla, her günü bayram coşkusuyla yaşamaları dileğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyor, hepinize sevgilerimi sunuyorum.”
Törende, Özbek’in konuşmasının ardından resim ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verilirken, Rüzgarlı Meşe İlkokulu ve Yeşiltepe Teoman Papila Ortaokulu folklor ekiplerinin ve Yayla Ortaokulu, Zonguldak İlkokulu, Üzülmez İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin hazırladıkları gösteriler büyük beğeni topladı. Program sunulan gösterilerle sona erdi.
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 23 Nisan
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan coşkuyla kutlandı
23 Nisan coşkuyla kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı