google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 14:01 Bu haber 2291 kez okundu
 
352 çocuğa ayakkabı dağıtıldı
Muhtarların başlattığı, “Bütün çocuklar gülsün” kampanyası kapsamında
- Haberi
352 çocuğa ayakkabı dağıtıldı

Zonguldak Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk ve Dilaver Mahallesi Muhtarı Bülent Bektaş’ın organize ettiği, “Bütün Çocuklar Gülsün” sloganı ile ihtiyaç sahibi çocukların okul kıyafeti, kırtasiye gibi gereksinimlerinin karşılanması için başlattığı kampanya kapsamında 352 çocuğa ayakkabı dağıtıldı.

Okulların 9 Eylül’de başlaması ile “Geleceği umut ol” tiyatro bileti satarak, kampanya gerçekleştiren Terakki Mahallesi Muhtarı Ferit Arslantürk ve Dilaver Mahallesi Muhtarı Bülent Bektaş ile bazı mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarları da kampanyaya katılarak mahallelerindeki ihtiyaç sahibi çocuklara okul kıyafeti, kırtasiye ve ayakkabı dağıtımı Terakki Mahallesi Muhtarlık binasından gerçekleştirildi.

ARSLANTÜRK: GÜZEL BİR ORGANİZASYON OLDU

Terakki Mahalle Muhtarı Ferit Arslantürk, ihtiyaç sahibi çocuklara okul kıyafetlerinden sonra 352 adet ayakkabı ile toplamda 20 bin liralık kırtasiye malzemesi çeki yardımı da yaptıklarını belirterek,“Güzel bir organizasyon oldu. Başta Sayın Valimiz olmak üzere bütün muhtarlarımıza, halkımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, ayakkabı almamızda bize sponsor olan Eren Enerji ve Eren Enerji müdürlerinden Sayın Cem Çiftçi'ye desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Merkeze bağlı bazı köy muhtar arkadaşlarımız da var, onlara da dağıtmaları için ayakkabı vereceğiz. Merkezde bulunan öğrencilerimize de kırtasiye yardımında bulunacağız. Köy muhtarlarımızda inşallah bir dahaki yıl düşünüyoruz. Güzel bir organizasyon oldu bütün muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Bu organizasyonu biraz daha geniş tutacağız. Seneye daha faydalı bir şekilde daha fazla öğrencimize inşallah ulaşacağız” diyerek, 30 Eylül’de gösterime girecek olan “Safinazın izdivacı” isimli tiyatro bilet satışı için standın devam edeceğini de ifade ederek, “Standımız devam edecek şu anda borca girmiş durumdayız. Ama önemli değil biz çalışıp farkı kapatacağız” şeklinde konuştu.

BEKTAŞ: DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Projenin anlamına uygun olarak güzel bir şekilde devam ettiğini söyleyen Dilaver Mahallesi Muhtarı Bülent Bektaş da yaptığı konuşmada, “Biz zaten ufak tefek de olsa mahallelerimizde böyle şeyler yapıyorduk işin ucundan tuttuk, güzel bir proje oldu. Destek veren herkese teşekkür ederiz. Biz çok mutluyuz ve çocukların mutluluğu bizi çok mutlu ediyor ve projelerin devamı gelecektir” dedi.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: 352, çocuğa, ayakkabı, dağıtıldı, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı