0
Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 16:29 Bu haber 2151 kez okundu
 
60’INCI BAĞIŞINI MAHMUT ÖZER’E ARMAĞAN ETTİ
Zonguldak’ta kan bağış rekortmenlerinden esnaf Kemal Kılıç 60’ncı kan bağışını yaptı ve eski Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e armağan etti.
GÜNDEM Haberi
60’INCI BAĞIŞINI MAHMUT ÖZER’E ARMAĞAN ETTİ

Zonguldak’ta kan bağışı konusunda duyarlı davranan esnaf Kemal Kılıç bugüne kadar 59 kez kan vermiş, son kan bağışını ise eski Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve çalışan gazetecilere armağan ettiğini söyledi.

Şehit Hasan Bilgin Kan Alma Biriminde 60’ıncı kan bağışını gerçekleştiren gönüllü kan bağışçısı Kemal Kılıç, kan bağışının önemine dikkat çekerek şunları ifade etti.

“BİR ÜNİTE KAN BİR HAYAT DEMEKTİR”

“60’ıncı kan bağışımı plakası 60 olan Tokatlılara, eski BEÜ Rektörümüz yeni Milli Eğitim Bakan yardımcımız Prof. Dr. Mahmut Özer Beye ve çalışan gazetecilere armağan ediyorum. Kış aylarında kan bağışı sayısında azalma oluyor ama hasta yatağında kan bekleyen vatandaşlarımızın sayısında azalma olmuyor. Sağlığı yerinde olan herkesi kan bağışında bulunmaya davet ediyorum. Vatandaşlarımızdan bir seferde olsa kan bağışında bulunmalarını diliyorum. Her geçen ambulansın içinde annemiz, babamız, eşimiz, çocuğumuz veya bir yakınımız olabilir. Bir ünite kan bir hayat demektir bu nedenle kan bağışı konusuna daha çok duyarlılık gösterelim.” dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: 60’INCI, BAĞIŞINI, MAHMUT, ÖZER’E, ARMAĞAN, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı