Haber Detayı
16 Aralık 2015 - Çarşamba 08:19 Bu haber 12102 kez okundu
 
“Adını Sen Koy” sergisi açıldı
Yontu Sanatçısı Sabahattin Keser’in hazırladığı eserlerden oluşan “Adını Sen Koy” isimli sergisinin açılışı dün yapıldı.
KÜLTÜR Haberi
“Adını Sen Koy” sergisi açıldı

Gazipaşa Caddesi üzerindeki Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açılan sergiye, Zonguldaklı çeşitli branşlardaki sanatçılar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı. 
Zonguldak’ta insanların sanatı görmezden geldiğine dikkat çeken Yontu Sanatçısı Sebahattin Keser,  30 yıldan beri yaptığı eserleri sergilediğini belirterek insanların sanatı görmezden geldiğine dikkat çekerek, “1984 yılından beri yaptığım eserleri sergiliyorum.“Eserlerimin bir kısmı eski sergilerden kalan eserlerim, bir kısmı da yeni. Atölye imkanı oluşturma çabam var. Zonguldak’ta sanat yapmak zor, sanatı satın alabilecek insanlar, sanatı görmezden geliyorlar. Sanat kurumları diyebileceğimiz kurumlar sanatla ilgilenmiyorlar demek belki haksızlık olur. İnsanların daha çok tiyatro ilgisini çekiyor, sonrasında resim geliyor. Zonguldak’a Devlet Tiyatroları da gelmese sanat etkinlikleri yok denecek kadar az. Zonguldak’ta heykel sanatı ile uğraşan başka kimse yok.” diye konuştu. 
Bir dönem Halk Eğitim Merkezi’nde de kur veren Yontu Sanatçısı Sebahattin Keser’in açtığı “Adını Sen Koy” isimli sergi, 15-22 Aralık tarihleri arasına kadar açık kalırken, toplam 70 ağaç heykel sergileniyor.
 Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Adını, Sen, Koy”, sergisi, açıldı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Adını Sen Koy” sergisi açıldı
Yorumlar
Haber Yazılımı