AK PARTİ-CHP ve DİĞERLERİ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
09 Ağustos 2020 - Pazar 11:47 Bu haber 582 kez okundu
 
AK PARTİ-CHP ve DİĞERLERİ
GÜNDEM Haberi
AK PARTİ-CHP ve DİĞERLERİ

Dünkü, ‘AK Parti’nin Zonguldak’ta işi zor’ başlıklı yazı içinde iddialı bir laf etmiştim.

 

‘Bu gün seçim olsa AK Parti Zonguldak’tan üç vekil çıkartamaz’ demiştim.

 

Partiyi kuşatmak için hüsn-ü gayret gösteren politiplerden bazıları, bu fikrime karşı çıkıp ‘AK Parti Merkez ilçe ve Kilimli de seçim kazandı’ dediler. Yani kazanılan seçimler ve başlatılan bir takım hizmetler çerçevesinde oyların artacağını ileri sürdüler.

 

Ak Parti Zonguldak’ta üç vekil çıkartırken tünel-viyadük-kavşak, liman düzenlemesi gibi işleri yapmamıştı. Yine iddialı bir laf edeyim mi? Ak Parti Zonguldak’ta listesiz seçime katılsaydı, yine üç vekil çıkartacak rey alırdı. Çünkü ortada ‘Tayyip Reis’ fonksiyonu var.

 

Bu gün Zonguldak’ta insanların yaşam kalitelerine dokunacak işler yapılmaya başlandı. Ancak, Zonguldak, yine ‘Yiğitlerin değil sorunların harman olduğu’ il durumunda. Yapılacak yatırımlara rağmen, Zonguldak yine ‘Ödediği vergi kadar yatırım alamayan’ illerin başında geliyor.

 

En önemlisi de, Zonguldak’ta iktidar partisinin ‘Hizmet’ için yaptığı çırpınışlara rağmen, aleyhte tezahüratlar çığ gibi büyüyor. Artık, ‘Bomba’ niteliğinde patlayan olay haberler, yerel medyayı aşıp, İstanbul Medyasına konu olmaya başladı.

 

Seçmen bazında aktüel ve etkin olan birçok isim ve daha ziyade ‘Katıksız Reisçi’ diye bilinen isimlerin (Mustafa Çağlayan, Fatih Çakır, Züleyha Arıman vs.) ‘Sürklase’ edilmesi sadece parti tabanında değil, Zonguldak sath-ı mailinde etkili oldu.

 

Dün, parti binasında merkez ilçe kongresi öncesi ‘Temayül/eğilim’ yoklaması yapıldı. Yine, ‘Meşhur’ kuşatıcılar, teknik ve taktik açıdan çalıştılar. Arayışlar hep ‘Figüran’ üzerine.

 

Durum böyle olunca, eski hatıralar yine depreşiyor. Listeye giremeyen, karşı takıma çalışacak.

 

Bu iktidarın Zonguldak ayağının sadece bir yüzünden görünüm.

 

Bir de karşı partiler açısından bakın hele. CHP, Muharrem İnce ile kendi içini temizleyecek. CHP içindeki ‘İstemezükçüler’, İnce parti kurursa sayın Şerafettin Turpçu ile birlikte partiye ‘Resmen’ terk edecekler.

 

CHP Genel Kurultayı için Ankara’ya gidip, Zonguldak Vekili Deniz Yavuz Yılmaz aleyhinde konuşup, Kastamonu Milletvekilinin MYK’ya girmesi için ter döken eski vekil taraftarları da artık kendilerine yer arayacaklar. Netice de, CHP Zonguldak’ta birçok safradan kurtulacak ve seçimlerde daha etkin olacak.

 

İYİ Parti rüştünü ispat etti. Bölgede reyini arttırır. Deva Partisi(Ali babacan) ve Gelecek Partisi(Ahmet Davutoğlu)seçimlerde ‘Can pazarı’ olmuş sandıklardan çıkmak için elbette bir şeyler çıkartacak.

 

İTTİFAK  SİSTEMİ(Kurumsal Mutabakat) yine geçerli olacak. İttifaklar daha çok partili ve daha tecrübeli çalışacaklar. Dolayısıyla ‘Toplumsal Mutabakat’ daha çok etkili olacak.

 

Yani, iktidar partisinin ‘AK PARTİ) karşısındaki güçler artacaktır. Bunun piyasa ve sandığa yansıması etkili olacaktır.

 

Olaya Zonguldak açısından bakılırsa, aleyhte tezahüratlar, ileriye dönük ‘Kalıcı hasarlar’ vermesi kuvvetle muhtemel.

Haber : Adnan KÜÇÜKVAR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ-CHP, ve, DİĞERLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı