AK PARTİ’DE DANANIN KUYRUĞU KOPUYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
04 Ağustos 2020 - Salı 17:15 Bu haber 2467 kez okundu
 
AK PARTİ’DE DANANIN KUYRUĞU KOPUYOR
SİYASET Haberi
AK PARTİ’DE DANANIN KUYRUĞU KOPUYOR

Zonguldak’ta siyaset ısınmaya devam ederken Ak Parti’de Merkez İlçe Başkanlığı için heyecanlı bekleyiş sürmeye devam ediyor. Daha önce Ak Parti mevcut Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ın kongrede aday olmayacağı açıklamasının ardından bir çok aday ortaya çıkmıştı.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanlığı için Kemal Aydın, Ömer Erbay, Yusuf Gülay, Abdullah Püren, Birol Yaman, Hakan Özkan, Yusuf Ataman gibi isimlerin adı geçerken önümüzde ki günlerde Ak Parti kulislerinin hareketleneceği öğrenildi.

Ak Parti kaynaklarından edinilen bilgilere göre haftaiçinde Ak Parti Zonguldak Koordinatörü Metin Çevik’in Zonguldak’a gelerek görüşmeler gerçekleştireceği öğrenildi. Çelik’in kent genelinde nabız yoklayacağı ayrıca adı geçen isimler ile birebir görüşeceği öğrenildi.

AK Parti’de yeni başkan arayışları için teammüller gereği temayül yoklaması yapılması beklenirken yine parti içi bir kaynak temayül yoklaması olmayabileceğini belirterek farklı bir uygulamanın gerçekleştirilebileceğine yönelik sinyaller verdi. Ak Parti camiasını temayül yoklaması beklentisi devam ederken demokrasi heyecanının kaybolmaması için parti içi geleneklerin devam etmesi yönünde yorumlarda bulundu.

Diğer taraftan Ak Parti içinde Merkez İlçe Başkanının ‘yerli’ bir isim olması gerektiği yönünde kulisler dönmeye devam ediyor. Ak Parti geleneklerinde temsil karşılığı olarak Trabzon kökenli ve Zonguldak’ın yerlisi noktasında il ve ilçe başkanlığı paylaştırılırken yeni dönemde bu tür bir uygulamanın gözetilip gözetilmeyeceği ise merak konusu oldu.

Yıllardan bu yana Zonguldak siyasetinde ‘turnusol kağıdı’ gibi yerli-yabancı ayrımı yapılırken özellikle Ak Parti’de bu dengelerin gözetilmesi yeni dönemde Zonguldak’ın yerlisi bir ismin başkanlık koltuğuna oturmasını ‘kuvvetli muhtemel’ hale getiriyor.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ’DE, DANANIN, KUYRUĞU, KOPUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı