AK Parti delege seçimleri devam ediyor google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
14 Aralık 2019 - Cumartesi 14:30 Bu haber 2574 kez okundu
 
AK Parti delege seçimleri devam ediyor
SİYASET Haberi
AK Parti delege seçimleri devam ediyor

AK Parti’de delege seçimleri devam ederken, ilçe ve belde delege seçimlerinin ardından Merkez mahalle delege seçimleri de bugün gerçekleştiriliyor.

AK Parti’nin 7’nci olağan genel kurulu öncesinde merkez delege seçimleri İl başkanlığı binasında sabah saatlerinde başladı.

Yoğun bir katılımla yapılan delege seçimlerinde merkez ilçede toplam 290 mahalle delegeleri belirlenecek.

Delege seçimleri ile ilgili bilgi veren AK Parti il Başkanı Zeki Tosun, delege seçimlerinin 15 Aralık itibariyle sona ereceğini hatırlatarak şu bilgileri verdi.

TOSUN: ARKADAŞLARIMIZ ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORLAR

“Partimizin 7. Olağan Kongresi için Kasım ayından bugüne çalışmalarımız devam ediyor. Aralık ayı itibariyle Zonguldak il genelinde delege seçimlerini başlattık. 14 Aralık 2019 Cumartesi günü merkez ilçemizin 19 mahallesinde delege seçimlerimizi tamamlayacağız. Elvanpazarcık, Beycuma ve Karaman’daki delege seçimlerimizi yaptık. Cumartesi günü itibariyle Ereğli ve Çaycuma ilçelerimizin köylerinde delege seçimlerimiz var. Kilimli ilçemizin Çatalağzı ve Gelik Beldelerinde delege seçimleri var. Delege seçimlerimiz 15 Aralık 2019 tarihi itibariyle bitecek ve delege seçimi süreci tamamlanmış olacak. Öncelikle 7. Olağan Kongremizin Zonguldak’ımıza, bölgemize, ülkemize ve partimize hayırlı olmasını diliyorum. Komisyonda görevli arkadaşlarımız özveriyle çalışıyorlar. Bilindiği gibi bütün siyasi partiler kongrelerde yenilenir. Yeni ve heyecanlı kişiler yönetimlere gelir. Genel merkezimizin kongre sürecinin başından beri yürüttüğü yöntem var o yöntemle biz burada teşkilatlarımızla hep birlikte kongre sürecimizi yürütüyoruz. Emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

ÇAĞLAYAN:  PARTİMİZ KONGRE SÜREÇLERİNİ HER ZAMAN ÇOK İYİ YÖNETMİŞTİR

AK Parti Zonguldak Merkez ilçe Başkanı Mustafa Çağlayan ise, “Bugün partimizin 7. Olağan Kongresi merkez ilçemizin de 6. Olağan Kongresi delege seçimlerini 19 mahallemiz için gerçekleştiriyoruz. Daha önce 3 beldemizde ve 23 köyümüzde delege seçimlerini tamamlamıştık. Allah partimiz ve şehrimiz için hayırlısını nasip etsin. Partimiz kongre süreçlerini her zaman çok iyi yönetmiştir. Bizde o doğrultuda çalışmalar yapıyoruz. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar görev almış ağabeylerimiz ve kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Delege seçimimize katılım çok yüksek buda bizlerin çok önemsediği bir durumdur. Çünkü sahiplenme duygusu ve kendini orada hissetme duygusunu devamlı iyi tutmamız lazım. Çünkü milletimizin umudu AK Partidir. AK Parti milletin ve sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları değil gönül coğrafyamızın sınırlarına kadar umut halindedir. Bu ruh, heyecan, inanç, iman, azim dinç ve diri durmaktadır. Bizlerde bunlara yakışır bir kongre süreci için elimizden geleni yapıyoruz.” diye ifade etti.

AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen merkeze bağlı 19 mahallenin delege seçimleri sonucunda partililerin oylarıyla 290 delege belirlenecek.
Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, delege, seçimleri, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı