0
Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 07:32 Bu haber 9456 kez okundu
 
AKDEMİR DUVARA TOSLADI
Zonguldak Belediye Meclisi, Plan-Bütçe Komisyonu’nun İmara aykırı binalar için hazırladığı yeni su aboneliği teklifini ret etti.
YAŞAM Haberi
AKDEMİR DUVARA TOSLADI

6 maddelik gündemde önemli iki madde 4 ve 5. Maddelerdi. 4. Madde-kapuz plajının kiraya verilmesiydi, meclisten kabul gördü. 5. Madde Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün Kaçak binalara yeni su fiyat aboneliği konusuydu.
AKP-MHP- İYİ PARTİ ve Muhalifler ‘yasaya aykırı’ gerekçesiyle teklifi eleştirdiler. Eleştiriler üzerine olay çıktı. CHP’li Meclis üyeleri MHP’li üye Mevlüde Yalçıner ve CHP’li Şenol Şanal üzerine yürüdü.
Son altı aydır meclis gündemine giren İmarsız binalarda yeni su tarifesi ile ilgili CHP’li Şanal, Başkan yardımcısı Hikmet Cebeci’nin açıklama yapmasını istedi. Cebeci’ye söz verilmedi.
Akdemir ekibi, İskanı bulunmayan binalarda Şantiye suyunu 8.5 liraya, konutlarda 3.5 lira yapmak için teklif verdiler.
Muhalifler, ‘ilgili yasanın 2008 yılından sonra iskansız binaların elektrik, su, kanalizasyon hizmetlerinden yararlandırılmaz’ dediğini ileri sürdü.
En son çıkan kanun ve kararnameyle  ‘kamu kurum ve kuruluşlara rastgele fiyat verilemeyeceği’ de tartışmaya açıldı.
İmara aykırı binalara yeni su aboneliği müteahhitlere kıyak olarak yorumlandı.
Yapılan oylama sonucunda:  AKP-MHP-İYİ Parti ve CHP’li Muhaliflerin oylarıyla  imarsız yapılara yeni su aboneliği teklifi 10 ret 9 kabul oyla meclisten geçirilmedi.
Buna göre, imara aykırı yapılar şantiye suyunu 10 lira üzerinden kullanacaklar.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKDEMİR, DUVARA, TOSLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı