ALAN’DAN ‘AHLAKSIZ TEKLİF’E YANIT
Haber
19 Haziran 2019 - Çarşamba 10:58 Bu haber 10584 kez okundu
 
ALAN’DAN ‘AHLAKSIZ TEKLİF’E YANIT
Muhtarlara Ahlaksız teklif haberini ve yorumlarını değerlendiren Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, “Zonguldaklı hemşerilerimizin İstanbul’daki seçimlerde vatandaşlık görevi olan oy kullanma işlemini gerçekleştirmeleri için yardımcı olmak istedik” dedi. Alan, açıklamalarında “Arkadaşlarımız parti ismi zikrederek bir şey yapmışlarsa önce ben tepki gösteririm. Sadece AK Partilileri taşımayacağız. İstanbul’da oy kullanmak isteyen tüm vatandaşlara yardımcı olmak istedik” ifadelerine yer verdi.
SİYASET Haberi
ALAN’DAN ‘AHLAKSIZ TEKLİF’E YANIT

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Yerel bir Gazete ’de ‘Muhtarlara Ahlaksız Teklif’ haberiyle ilgili konuştu. Kenan Şeref’in kendi bilgisi dahilinde mesaj attığını söyleyen Başkan “Şimdi toplantıya o katılmalıydı, bu katılmalıydı olayını daha önce defalarca anlattım. Kişilerden ziyade olayları konuşalım. Olay şu, vatandaşlık görevi olarak oy kullanma işlemi yapılabilmesi için eğer İstanbul’da seçmen olan Zonguldaklı hemşerilerimiz varsa bunların İstanbul’daki seçimlerde vatandaşlık görevi olan oy kullanma işlemini gerçekleştirmeleri için muhtarlarımız aracılığı ile belirlenip ve toplanıp Belediye’ye iletilmesi. Vatandaşlarımızın da 23 Haziran seçimlerinde ulaşımlarını sağlayarak oy kullanmalarının sağlanması” dedi.

ALAN; "HERHANGİ BİR PARTİ İSMİ ZİKREDİLMEMİŞTİR"

Başkan Alan, konuyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti, “Burada herhangi bir parti ismi zikredilmemiştir. Hiçbir arkadaşımız, meclis üyelerimiz, muhtarlıkla ilgili sorumlu müdürümüz dâhil. Muhtarlarımızda bunu biliyor. Bizim böyle bir şey yapma lüksümüzün olmadığını insanlarımızda biliyor. Bu bir seçim ve biz daha öncede böyle bir şeye başvurmadık. Bizim derdiğimiz 23 Haziran’daki İstanbul seçimlerinin daha düzgün, temiz bir şekilde tecelli etmesi için, vatandaşlarında en doğal hakkı olan oy kullanma işlemini yapabilmeleri için destek olmak amacıyla. Bunu diğer partilerde yapabilirler, yapıyorlardır. Ben toplantıyla ilgili bilgide aldım, oradaki muhtar arkadaşlarımızın tepkisi bundan ziyade kendi aralarında bir diyalog yaşanmış. Vatandaşın bunlarla ilgilenerek değerli vakitlerini harcamaması lazım. Bizim niyetimiz şuydu. Biz burada yaşayan ve İstanbul’da seçmen statüsü taşıyan bir hemşerimiz varsa, ulaşımda sıkıntı yaşıyorsa bunlara yardımcı olmak. Tek derdimiz bu. Kenan Şeref benim bilgim dahilinde muhtarlara mesaj çekmiştir. Bizim şu partiye oy vermek isteyenleri biz taşıyacağız demesi kadar abes bir şey olabilir mi.  Bizim böyle bir şey demeyeceğimizi herkesin bilmesi lazım. Öyle bir duruşumuz yok. Parti ismi geçmeden, tamamen vatandaşlarımızın talebi olursa destek olmak amacıyla yapılan bir toplantıdır. Bunu konuşmak dahi çok yersiz. Arkadaşlarımız parti ismi zikrederek bir şey yapmışlarsa önce ben tepki gösteririm”

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALAN’DAN, ‘AHLAKSIZ, TEKLİF’E, YANIT,
Yorumlar
Haber Yazılımı