Haber Detayı
21 Nisan 2015 - Salı 09:16 Bu haber 4119 kez okundu
 
Anadolu’nun çocukları BEÜ’de sergilendi
Bülent Ecevit Üniversitesi(BEÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Okutmanı İbrahim Kerem Öztürk, “Anadolu’nun Çocukları” isimli kişisel sergisinin 3’üncüsünü açtı. Sergide, Öztürk’ün 2007 yılından beri yaptığı gezi ve seyahatlerinde bulunduğu yerlerdeki çocukların fotoğrafları yer alıyor.
EĞİTİM Haberi
Anadolu’nun çocukları BEÜ’de sergilendi

BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Elemanı İbrahim Kerem Öztürk, “Anadolu’nun Çocukları” isimli devam eden sergisinin 3’üncüsünü BEÜ Durmuş Günay Kütüphanesi’nde açtı. Sergide sırasıyla Bartın, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Gaziantep, İstanbul, Karabük, Konya, Rize, Şanlıurfa ve Zonguldak illeri ve ilçelerinde yaşayan çocukların yaşamlarından kesitler yer alıyor. Sergi açılışına BEÜ Rektörü Mahmut Özer, öğretim üyeleri ve TED Koleji İlkokul öğrencileri katıldı. Kurdele kesimini çocuklarla beraber yapan Rektör Özer, sergiyi gezerek sergilenen fotoğraflar hakkında İbrahim Kerem Öztürk’ten bilgi aldı.  
Sergide yer alan fotoğrafların 7 yıllık bir projeyle elde edildiğini vurgulayan İ. Kerem Öztürk, “Sergimde 12 farklı ilden çocukların fotoğrafları yer alıyor, onların yaşamlarından kesitler sunuyorum. Gidilecek çok il ve görülmesi gereken yerler fazla olduğu için sergimin devam edecek. Ayrıca sadece yardıma ihtiyaç duyan çocukları değil, her kesimden çocuğu fotoğraflayarak böyle bir mozaik oluşturmak istiyorum. Üniversitemize ve hocalarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.   Sergiyi ilgiyle gezen Rektör Özer ise, projenin kapsamını geliştireceklerini belirterek, “Üniversite olarak bu projeye destek olup, 81 ile yayacağız. İbrahim Kerem Bey’de, 81 ilden çocuklarımızın mutlu ve huzurlu görüntülerini tüm Türkiye kamuoyuyla paylaşacak. Uzun zamandır biriktirdiği Türkiye’mizin çocuklarının görüntülerini üniversitemizle paylaştığı için kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEÜ
Yorumlar
Haber Yazılımı