google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 17:17 Bu haber 1297 kez okundu
 
ANTRENMANLAR KADEMELİ OLARAK BAŞLAYACAK
SPOR Haberi
ANTRENMANLAR KADEMELİ OLARAK BAŞLAYACAK

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, COVİD-19’un Türkiye’de gerilemesi halinde Haziran ayında antrenmanların kademeli olarak başlayacağını açıkladı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ve Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, Elmas Tv'de Gamze Taşdemir'in hazırlayıp sunduğu 19 Mayıs'a özel programa katıldı. Hakan Yüksel programın son bölümünde ise tesisler ve spor faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulundu.

“MİLLİ SPORCULARIMIZIN ÇALIŞMALARINA HİÇBİR ŞEKİLDE ARA VERMEDİK”

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, milli sporcuların antrenmanlarını bırakmadıklarını söyleyerek, ''Türkiye’de ilk vakanın görülmesinin ardından ülkemizde ve ilimizde kısıtlamalar başladı. Bu kapsamda spor faaliyetlerinin gerçekleştirilmemesi gibi durumlar gerçekleşti. 13 Mart itibariyle bütün spor faaliyetlerini durdurduk. Daha sonrasında antrenmandalarda durdurulmaya başlandı. Bizim stadyumumuz sabah 5'den akşam 11'e kadar herkese açık. Mart ayında ağırlaştırdığımız için vatandaşlarımızı almıyoruz. Fakat milli sporcularımızın çalışmalarına hiçbir şekilde ara vermedik.'' dedi.

“AYNI SÜRAT VE AYNI HIZLA DESTEĞİMİZİ KESMİYORUZ”

Haziran ayında yavaş yavaş herkese kapılarını açacaklarını ifade eden Yüksel, ''Şuanda atletizm branşında belli sporcularımız var. Bunlara belli bir saat vererek toplu olmamaları süre içerisinde antrenmanlarına yapmalarına izin veriyoruz. Bu süreç bittiği zaman tekrar milli düzeyde müsabaka gerçekleştirebilir. Çocuklarımıza aynı sürat ve aynı hızla desteğimizi kesmiyoruz. Bu çocuklar bizlerin geleceği. Haziran ayında kademeli olarak devam edecek.” şeklinde konuştu.

“EN ÇOK KULLANAN KİŞİYE HEDİYE VERECEĞİZ”

Zonguldak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Yüksel, ''Yoğun bir kullanım var. Bizlerde bunun arttırılması konusu da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Buraya ne kadar çok kullanım yapan arkadaşlarımızı tespit etmek amacıyla sistem kurduk. Bu sistem üzerinden her ay en çok kullanan kişiye hediye vereceğiz.'' ifade etti.

“BULDUKLARI ŞİFRELERLE ODALARI AÇACAKLAR”

İl Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi Müdürlüğünün üstündeki boş alanın faaliyete geçeceğini ifade eden Yüksel, ''Bizim çatı alanımızda boş bir alan var. Buraya farkı farklı bölmeler yaparak bowling salonu, bocce alanı, bilardo alanları, tarihe açıdan odalar isimli projemiz var. Bir oyun alanı olacak. Birde orada video izleyecek. Orada buldukları şifrelerle odaları açacaklar. Tarihi bilgileri de alacaklar.” dedi.

Haber : Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: ANTRENMANLAR, KADEMELİ, OLARAK, BAŞLAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı