Haber Detayı
27 Nisan 2015 - Pazartesi 07:48 Bu haber 4791 kez okundu
 
Ardıç yeniden başkan
Bartın İli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 8. Olağan Genel kurulu yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Ardıç yeniden başkan

Bartınlılar Derneği Lokalinde gerçekleştirilen ve divan başkanlığını Çetin Terzioğlu’nun yaptığı olağan genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. 
1998 yılında kurulan yardım sandığının 2012 yılında üye sayılarında düşüş olduğuna değinen Bartın İli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yardım Sandığı Başkanı Ahmet Ardıç üye çalışmalarına hız vermek gerektiğini belirtti.
Ardıç konuşmasında; ‘“Nedenler arasında ekonomik durum ve özel sebepler var. Sivil toplumun sesi üye sayılarının çokluğuyla başlar. Çoğunluk gücü doğurur, güç zoru bozar. Sayımızı çoğaltmak için yönetici ve üyeler olarak çalışırsak bu işi aşarız. 2012 yılından itibaren sosyal etkinliklerimizi durdurup sadece eğitim üzerine faaliyet gösterebiliyoruz. Bir dernek için bu da başarı ama daha fazla çalışmak lazım. Sadece bizde değil bütün derneklerin durumu aynı. Sorunları en aza indirgemek hepimizin görevidir. Güç birliği içinde olalım. Hep beraber el ele verelim hizmetimiz aynı olsun. Güç önemli kenetlenelim. Sosyal yaşantı ekonomik içinde birlik olalım” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından yönetim kurulu, denetim kurulu faaliyet raporları okunarak ibra edildi. Tahmini bütçe ile tüzük değişiklikleri genel kurulda kabul edildi.
Bartın İli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yardım Sandığının 8. Olağan genel kurulunda tek liste ile gidilen seçimler sonucunda yönetim kurulu şöyle oluştu:
Ahmet Ardıç, Şinasi Poyraz, Hilmi Arslan, Enver Üngördü, Ahmet Ali Akalın, İlhan Acar ve Erol Özcan
Denetim Kurulu ise, Ahmet Göktepe, Çetin Özsoy ve Bilal Uğurlu seçildi. Kongre yemek ikramıyla son buldu. Seda FİDAN 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bartınlılar Derneği
Yorumlar
Haber Yazılımı