Haber Detayı
17 Nisan 2015 - Cuma 08:02 Bu haber 4419 kez okundu
 
Arıcı’dan zehir zemberek açıklamalar
Pazar günü gerçekleşecek olan Esnaf kefalet Kooperatifi kongresinde mevcut başkan Ercan Şehri’nin karşısında aday olan Aydın Arıcı, neden aday olduğu ve hedefleri hakkında bilgi verdi.
GÜNDEM Haberi
Arıcı’dan zehir zemberek açıklamalar

Kooperatifi Başkan Ercan Şehri değil, kooperatifte çalışan bir memurun ve dışarıdan birkaç kişinin kooperatifi yönettiğini iddia eden Aydın Arıcı; ’19 Nisan Pazar günü saat t 12:30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak olan esnaf kefalet kooperatif başkanlığına adayım. Kooperatifin başkan tarafından yönetilmediğini gördüm. Bir memur ve dışarıdan birkaç kişinin müdahalesiyle kooperatifi yönetme anlayışı olduğundan ve üyelerin bana göstermiş olduğu teveccühler sonucu aday olmaya karar verdim’ dedi.


‘Kredileri açtım demek üyelere hakarettir?’
Mevcut Başkan Ercan Şehri’nin ‘Kooperatifi iyi yerlere getirdim, bütçeyi çarçur etmedim, cebime de atmadım’ demeçlerine karşılık olarak; ‘Ercan Şehri’nin kredileri ben açtım, kooperatifi iyi bir yere getirdim deme şansı yok. Çünkü kooperatifi o hale sokanlardan birisi Ercan Şehri. Krediler ne zaman kapandı? Bunu bilmeyen mi var. Bu üyelere hakarettir. Üyelerin gözünün içine baka baka doğrulardan kaçmaktır. Ercan Şehri 12 senedir görevde. İlla başkan mı olmak lazım. Oradaki bütün başarısızlıklardan yönetimlerde sorumludur. Başkan ve yönetim kurulları sorumludur. Hüseyin Özdemir döneminde krediler kapandığında Ercan şehri Başkan vekiliydi. Kooperatifin 2. Adamıydı. Hüseyin Özdemir’i suçlayabilirsin de, sen de o suça ortaksın Ercan Şehri. Ercan Şehri çok sevdiğim, kişilik olarak saygı duyduğum bir insan. Lakin bir şeyi söylerken söylediğin şey havada kalmamalı. Ercan Şehri’nin bu saatten sonra kredileri ben açtım deme lüksü yoktur. Bunun üyeler bazında bir karşılığı yok. Ben bunu kabul etmiyorum, üyelerde kabul etmiyor’ dedi.

‘Ercan şehri ne iş yapar?’
Mevcut Başkan Ercan Şehri’nin ‘Her dönem her yerden aday oluyor ve her kongrede kavga gürültü çıkarıyor. Bu da hem kooperatifin hem de Zonguldak’ın adı lekeleniyor’ söylemiyle şahsına yapılan suçlamalarla ilgili olarak Arıcı; ‘ ortada bir güç var. Üyelerin desteği var. Görünen köy kılavuz istemez sözü var ya, bazı şeyler görünüyor artık. Mızrak çuvala sığmıyor artık. Esnaf Kefalet iyi yönetilmiyor, esnaf kefalette bir yönetim sorunu var. Esnaf Kefalette kurumsal kimlik sorunu var, esnaf kefalette ciddiyet sorunu var. Bir ayrımcılık var. Üyelerini ayıran, üyelerinin cenazesinde saf tutmayan, düğünlerine gidip te halaya durmayan bir yönetim var. Biz buna isyan ediyoruz. Biz bunun için varız diyoruz. Ben her zaman soruyorum Ercan şehri ne iş yapar? Bilen var mı? Benim ne iş yaptığımı herkes bilir. Ankara Köprübaşında köfte satarım. Ben bugün kongreyi kaybedersem gider köftemi satarım. Ercan abi ne iş yapar? Esnaf mıdır? Değildir. Esnafın derdinden esnaf anlar, ben bunun için adayım’ dedi.

‘Memurdan talimat alan adamdan Esnaf Kefalete başkan olmaz’
‘Kredileri açacaktım, Aydın Arıcı beni engelledi’ dediği konuşulan mevcut Başkan Ercan şehriye tepkisini dile getiren Aydın Arıcı;  ‘Ercan Şehri beni suçluyor ama kahveci kardeşimin 20 liraya ihtiyacı oldu da ben mi verme dedim. Benim gücüm ne. İktidar sensin. Ben nasıl engellerim seni? Esnaf Kefalet yönetimi 5 kişiden oluşur. Başkanı çıkarın yönetimde 4 kişi kalır. Niyazi Torlakoğlu gitmiş, Aytekin Sevindi gitmiş, Haydar Civan, Okan Ceylan gitmiş. Yedekleri yönetime almış. Gidenin arkasından onlarda iş yoktu, kurtuldum, önümü açtılar diye ağlamış sızlamış. Her dönem ağlar Ercan abi zaten. Onun en iyi yaptığı şey ağlamaktır. Yeni gelenlerden Taşkın Kerim yok, Adnan Gökdemir yok, Bülent Aksu yok, Mevlüt Gökkaya yok, Berk Pak yok. Demek ki burada yönetimde sıkıntı yok. Sıkıntı başkanda. Sürekli yönetim bırakıp gidiyor, lanet olsun diyor. Demek ki iyi yönetemiyor. Görüyorlar çünkü dışarıdan müdahaleyi. Memurun boyunduruğu altına girdiğini görüyorlar. Esnaf kefaleti bir tane memur yönetiyor. Ben böyle yönetim anlayışını kabul etmiyorum. Memur beni yönetemez. Ben memuru yöneteceğim. Ben memurumdan değil, memurum benden talimat alacak. Memurdan talimat alan adamdan Esnaf Kefalete başkan olmaz’ dedi. 

‘Taşın altına elini değil, kellesini koyan yönetim anlayışı istiyorum’
Biz diyoruz ki eski, kalıplaşmış, köhneleşmiş atıl kalmış, hantal bir yönetim tarzına dönüşmüş, dışardan müdahalelerle yönetilen bir esnaf kefalette yeni bir sayfa açalım, gençliği, dinamizmi, enerjiyi taşıyalım. Taşın altında gerektiğinde elini değil, kellesini koyan bir yönetim anlayışıyla esnafın karşısına çıkalım’ dedi. Seda FİDAN

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arıcı’dan, zehir, zemberek, açıklamalar,
Yorumlar
Haber Yazılımı