Haber Detayı
24 Nisan 2015 - Cuma 20:21 Bu haber 3179 kez okundu
 
Ayan: ‘Kılıçdaroğlu, gökteki yıldızları dahi vaat etmiş’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Zonguldak’a geleceği günü açıkladı.
- Haberi
Ayan: ‘Kılıçdaroğlu, gökteki yıldızları dahi vaat etmiş’

MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 14 Mayıs Perşembe günü Zonguldak’a geleceğini ifade ederek tüm Zonguldaklıları saat 11.00’de Madenci Anıtında gerçekleştirilecek mitinge davet etti. 
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kendilerinden Zonguldak ile ilgili rapor istediğini ve kendilerinin hazırladıkları raporu Bahçeli’ye arz edeceklerini ifade eden Ayan: ‘Zonguldaklı hemşerilerimizi mutlaka Genel Başkanımızın mesajlarını dinlemesi için özellikle davet ediyorum. Büyük bir gururla artık söyleyebiliyoruz ki Genel Başkanımız bizi yalnız bırakmayacak ve adaylarını desteklemeye gelecek. Genel Başkanımız bana göre Zonguldak’ta son noktayı koyacak olan liderdir’ dedi.
Ayan, sözlerine şöyle devam etti: 

GENEL BAŞKANIMIZ ZONGULDAK’TA SON NOKTAYI KOYACAK OLAN LİDERDİR’
“Genel Başkanımız gerçekten Zonguldak’ta hangi mesajları vereceği beklenen bir lider konumuna geldi. Daha önceden buraya Başbakan ve ana muhalefet partisinin liderleri Zonguldak’a geldiler ama söyledikleri hep havada kaldı. Sonuçta seçmenin oyunu alabilmek için bir şeyler söylediler fakat sonuca baktığımız zaman hiçbir değişiklik olmadı. Zonguldak’ta Genel Başkanımız Devlet Bahçelinin farkı ortaya çıkacak. Genel Başkanımızın Zonguldak için bambaşka bir düşüncesi var. Karaman Belediyesi ziyaretinde Zonguldak’ı geldi gördü.  Zonguldak’ın sahipsiz bırakıldığını, Zonguldak’a mutlaka özel bir program yapılması gerektiğini şahsıma ifade etmişti. Kendisi bizim aracılığımızla Zonguldaklı hemşerilerimize Cenabı Hak bize iktidarı nasip eylerse Zonguldak’ı 81 vilayet içerisinde bir devlet politikası uygulayacağının sözünü vermişti. 81 vilayet içerisinde Genel Başkanımızın böyle bir imtiyaz tanıması bizim için çok önemliydi. Genel Başkanımızın Zonguldak’a önem verdiği buradan belli oldu. Bizim teşkilat olarak Genel Başkanımız için gerekli yazılarımızı yazdık. Sağ olsun Genel Başkanımız bizi kırmadı ve 14 Mayıs Perşembe günü saat 11.00’de Madenci Anıtında olacaklar. Burayla ilgili Genel Başkanımız bizden Türkiye Taşkömürü Kurumunun personel ve üretim durumunu, Filyos Projesi ile ilgili aksamaların nereden kaynaklandığını, ne kadar yol alındığını, duble yolların bitip bitmediğini, Zonguldak’ın temel sorunları ile ilgili İl Teşkilatından rapor istedi.  Biz arkadaşlarımız ve AR-GE’mizle birlikte bunları hazırlayıp Sayın Genel Başkanımıza arz ediyoruz. Ben Zonguldaklı hemşerilerimizi mutlaka Genel Başkanımızın mesajlarını dinlemesi için özellikle davet ediyorum. Zonguldaklı hemşerilerimiz bize Genel Başkanımızın gelip gelmeyeceğini soruyorlardı. Bizde bunu büyük bir gururla artık söyleyebiliyoruz ki Genel Başkanımız bizi yalnız bırakmayacak ve adaylarını desteklemeye gelecek. Genel Başkanımız bana göre Zonguldak’ta son noktayı koyacak olan liderdir. Diğer liderlerin söyledikleri havada kaldığını için Zonguldak’ta artık itibar kalmadı. Genel Başkanımız Zonguldak’ın kurtarıcı durumunda gelecek. Hemşerilerimiz inşallah bizleri yalnız bırakmayacaktır.” 

‘AKP’NİN SEÇİM BİLDİRGESİNDE ZONGULDAK YOK SAYILMIŞ’
AK Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) seçim bildirgeleri ile ilgilide açıklamalarda bulunan Ayan:  “AKP’nin seçim bildirgesinde Zonguldak ile ilgili zaten herhangi bir şey yok. Bir genelleme yapmışlar ama Zonguldak orada yok sayılmış. CHP’nin seçim bildirgesine baktığımız zaman Sayın Kılıçdaroğlu ne varsa gökteki yıldızları dahil vaat etmiş. Sayın Kılıçdaroğlu bu açıklamayı yaptıktan sonra özellikle hem TÜİK verilerine baktım Devletimizin bütçe gelirlerini inceledik. Gelir, Kurum ve Katma Değer Vergisi yani Türkiye’nin gelirlerine bakıyoruz. Türkiye’nin giderlerine baktığımız zaman zaten bütçe açık veriyor. Yani Sayın Kılıçdaroğlu’nun söylediği şeylerin olması Türkiye tablosuna göre imkansız gibi görünen bir şey. Çok israf edildiği yönünde haklı gerekçeleri var. Kaçak Saray’dan örnek veriliyor. Orası doğru bir örnektir. Bunun haricinde Bakanlıklarda özel kiralanmış binlerce araçlar var. Buralara giden fazladan bir şey var. Otoyollar aracılığıyla fazladan ödenen tahmin ettiğimiz kadarıyla bütçeden giderler var.  Bunlar seçim öncesinde her şeyi söyleyeceklerdir ama önemli olan bizim Genel Başkanımızın ne söyleyeceğidir. Genel Başkanımız halkı kandırarak, 1 oy fazla alalım diyen bir lider değildir. Genel Başkanımız hiçbir zaman uçuk bir vaat vermedi. Bizlere yapılacakları yazın gönderin diyerek bize öyle talimat veriyor. Bizlerde Türkiye Taşkömürü Kurumunun yaşaması, redevans sahaları, redevans sahalarına bağlı taşeronlar ve Zonguldak’ın şuan itibariyle olmazsa olmazının taşkömürü olduğunu bu bakımdan desteklenmesi gerektiği yönünde raporumuzu hazırladık. Öte yandan Zonguldak’ın kurtuluşu olarak görünen Filyos Projesine ciddi bir yatırım ayrılması lazım bununla ilgili çalışmaları kendisine anlattık. Önemli olan birilerin bir şeyler vaat etmesi değil yapılabilirliğine bakmak lazım. CHP Milletvekili Adayları, teşkilatları bunları kullanıyorlar ama 2011 seçim beyannamesine baktığınız zaman dini bayramlarda asgari ücretliye ödenek çıkartılmasını Sayın Genel Başkanımız bundan 5 sene öncede söylemişti. Onlar bizim söylediğimiz şeyleri bugün söylüyorlar.  Genel Başkanımızın sözü sözdür. Bu zamana kadar yapamayacağı hiçbir şeyin sözünü vermedi, vermezde. Genel Başkanımızın Zonguldak’a gelişi hem bizler hem de Zonguldak açısından ayrı bir şans ve güzellik olmuştur”  şeklinde konuştu.
Aslı Yalcı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Hamdi Ayan
Yorumlar
Haber Yazılımı