Haber Detayı
21 Nisan 2015 - Salı 08:08 Bu haber 3179 kez okundu
 
Ayan, ‘MHP’nin kazanması Zonguldak’ın kazanmasıdır’
MHP İl Başkanı Hamdi Ayan seçim çalışmaları hakkında bilgi verdi.
SİYASET Haberi
Ayan, ‘MHP’nin kazanması Zonguldak’ın kazanmasıdır’

MHP’nin doğru bir liste yaptığını belirten MHP İl Başkanı Hamdi 7 Haziranda yapılacak olan Genel Seçim öncesinde Milletvekilleri adaylarının çalışmalarını değerlendirdi. 
MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan, adaylarına yoğun ilgi olduğunu belirterek; ‘Bu yoğun ilgili MHP’yi Zonguldak’ta birinci Parti yapacaktı. MHP Zonguldak’ta Milletvekili çıkarması halinde ilk yapılacak icraatlar TTK’nın iyileştirilmesi, Filyos Projesi ve Şehir stadını ele alacağız’ dedi. 


‘5 adayımız birbirine kenetlendi’
7’den 70’e herkesin MHP’nin adaylarına karşı çok güzel bir teveccüh olduğunu ve bu yüzdende Zonguldak’ta birinci parti çıkacaklarını ifade eden Ayan, “Milletvekili adaylarımız önce ekip şeklinde çalışmalarına başladılar. Programlarımıza ilk önce Alaplı’dan başlatmıştık,  ardından Ereğli, Çaycuma, Devrek ve Gökçebey şeklinde devam etti. Bugün de adaylarımızı ayırdık ve bu saatten sonra biliyorsunuz seçimlere 48 gün kaldı. Bu bakımdan biz şunu arzu ediyoruz, girmedik köy, sıkılmadık el kalmasın salonuyla çıktık bu yola. Bu bakımdan adaylarımız bugün itibariyle 5’i de farklı bölgelerde çalışmalara başladılar. Amacımız adaylarımızı herkes görsün ve tanısın, burada ki avantajımız da şudur, Zeki Çakın’ın geçmişten iyi tanılıyor olması, sayın valimizin Zonguldak’ta iyi bilinen bir insan olması nedeniyle bizi adayların tanıtma acısından rahatlattı. 7’den 70’e adaylarımızı herkes tanıyor. Diğer genç olan arkadaşlarımızın da ciddi manada enerji sarf ediyorlar, onlarda bu yarışın içeresine tam anlamıyla dâhil oldular. Ve bir birlerine kenetlendiler. Buda bizim acımızdan çok güzel. 5. sıradaki arkadaşımız 1. sıradaymış gibi çalışıyor. Biz hep şunu söylüyoruz MHP’nin kazanması demek Zonguldak’ın kazanması demektir buna böyle bakmak gerek. AKP ve CHP 3 dönemdir Zonguldak büyük şans verdi, bu şans hoyratça kullanıldı. Dolasıyla da biz bu dönem birinci parti olmayı hak ediyoruz. 7’den 70 herkes tarafından adaylarımıza güzel bir teveccüh var. Listemizde güzel oluşturuldu. Bu bakımdan dolayı da avantaj bizde gibi görülüyor. Artık söz bundan sonra vatandaşlarımızda. Biz elimizden gelini yaptık en iyi listeyi önlerine koyduk. Zonguldak bitmiş bir şehir şehrimizi yeniden kaldırılması için ben hemşerilerime ve bütün vatandaşlarımıza Hem MHP’ye destek vermelerini hem de beraber çalışmayı onlarla beraber arzu ediyorum. Partimizin kapılarını biz herkese açtık ve beraber Zonguldak’ı yönetmeyi istiyoruz “diye konuştu. 
‘Siyaset Amatöre düştü’
7 Haziranda MHP olarak Zonguldak’ta Milletvekili çıkarmaları halinde ilk işlerinin TTK’nın eski günlerine dönmesi, Filyos Projesi ve Zonguldakspor şehir stadını ele alacaklarını belirten Ayan, “İlk önce Zonguldak’ta ele alınması gereken şey TTK’nin istisnam edilmesi, yani burada işçi açıklarının giderilmesi yeni üretim programları hazırlanması lazım. Çünkü Zonguldak’ımızda üretim alt safhaya düşmüştür ve Türkiye’nin de ciddi manada Kömüre ihtiyacı var. Birinci önceliğimiz TTK’nın tekrardan eski günlerine dönmesi. İkincisi ise Filyos projesi ile ilgili adaylarımız ciddi anlamda Genel merkezle birlikte bir çalışması var. Zonguldak’ın olmazsa olmazlarından biri Filyos Projesi. Bu yüzden de adaylarımız Filyos projesini ele alacaklar. Onun haricinde ise bir şehirde siyaset nerdeyse sporda ordadır. Bunların bir birleriyle orantılı olarak düşünüldüğü zaman Zonguldak siyaseti Amatör sınıfta haliyle de Zonguldakspor’da bu bakımdan çok gerilerde. Bu konuyla ilgili adaylarımızda düşünceleri var, bu şehir stadı bize yeter mi yetmez mi bu şehir stadının yatırım alınarak yeniden yapılabilmesi için büyük uğraşlar vereceklerdir. Aynı zamanda ise Zonguldak’ta işsizlik alt safhada ve bu konuda bir çözüm bulunması gerekir. Emeklilerin durumu iyi değil. Gençlerimiz ise boşta duruyor. Yatırımlar programına dönüştürebilirsek Zonguldak’ı çok şeylerin değişeceğine inanıyorum “diye konuştu. Seda FİDAN

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ayan,, ‘MHP’nin, kazanması, Zonguldak’ın, kazanmasıdır’,
Yorumlar
Haber Yazılımı