‘Aydınlık yarınlar diliyorum’ google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
22 Nisan 2015 - Çarşamba 17:49 Bu haber 4224 kez okundu
 
‘Aydınlık yarınlar diliyorum’
CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Ateş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.
- Haberi
‘Aydınlık yarınlar diliyorum’

CHP Zonguldak İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet yaptığı yazılı açıklamasında; ‘Atatürk önderliğinde birlik ve dayanışma içinde, Ulus-Ordu bütünleşmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşı, Türk Ulusunun bağımsızlığı ve özgürlüğü söz konusu olduğunda tüm güçlükleri aşacağını kanıtlayan, sonuçlarıyla tarihin akışını değiştiren kahramanlık destanımızdır.
Atatürk, Anadolu’ya geçerken yalnızca bağımsızlığı ve yurdun kurtarılmasını değil, aynı zamanda kendine özgü değerleri bulunan, Ulusumuzun şanlı tarihine ve yüceliğine yaraşır yeni bir devletin kurulmasını da amaçlamıştır.
Yüce Önder, Samsun’a çıkışıyla birlikte, bu hedefe ulaşmak yolunda tarihsel adımların atılmasına öncülük etmiş, Türk Ulusunun aynı ülküler çevresinde kenetlenmesini sağlayarak ulusal birliği gerçekleştirmiştir.
Türk Ulusu, Amasya Genelgesi’nin yayımlanması, Erzurum ve Sivas kongrelerinin toplanması, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ile Atatürk’ün öncülüğünde yazgısına el koymuş, ulusal onurunu, yurt ve bayrak sevgisini tüm değerlerin üzerinde tutan savaşımıyla, başka uluslara da yol göstermiştir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması, Türk Ulusunu aydınlığa çıkaran süreçteki çok önemli bir kilometre taşıdır.
23 Nisan tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin doğuşunun da habercisidir. 23 Nisan, ulus istencini üstün kılan, laik, demokratik, çağdaş Cumhuriyet rejimini getiren günü simgelemektedir.
Türkiye Büyük Millet Meclisi, üstlendiği tarihsel görevle, parlamenter demokratik rejimin en güzel örneklerinden birini vermiştir. Geleceğin güçlü Türkiye’sinin kurulmasının çocukların elinde olduğuna inanan Yüce Önder, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram armağan ederek, çocuklara olan sevgisini ve inancını anlatmak istemiştir. Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’ni çocuklarımıza ve gençlerimize emanet ederek genç kuşağa verdiği değeri göstermiştir. Çocuklarımıza ve gençlerimize düşen görev ise Atatürk’ün yolundan ayrılmadan, ülkemize ve Ulusumuza yararlı bireyler olabilmek için çalışmaktır. Çalışmaktır. Çalışmaktır. Hep birlikte temel hedefimiz; Ulus’unu ve yurdunu seven, özgüveni yüksek, katılımcı ve kendi kararlarını verebilen, her koşul ve ortamda sorumluluklarını yerine getirmeye hazır kuşaklarla aydınlık yarınları kurmaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, tüm çocuklarımıza, gençlerimize aydınlık yarınlar diliyorum’ dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 23 Nisan, CHP
Yorumlar
Haber Yazılımı