google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 13:48 Bu haber 974 kez okundu
 
BAKKA DESTEĞİYLE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ KURULUYOR
GÜNDEM Haberi
BAKKA DESTEĞİYLE MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ KURULUYOR

Sanayi ve Çevre Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin başvuru sahibi olduğu “İstihdama Açılan Kapı: Mesleki Eğitim Merkezi” adlı proje için Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz ve Yenice Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Mahir Emre Doğuş arasında destek sözleşmesi imzalandı.

Proje ile mesleki eğitimde yenilikçi yöntemleri uygulayarak bölgede bulunan dezavantajlı grupların mesleki eğitim ile sosyal, ekonomik hayata katılımlarını artırmak; işgücü piyasanın gereksinim duyduğu vasıflı elamanları yetiştirmek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, "Güçlü Türkiye İçin Mesleki Eğitim" felsefesini ve 2023 hedeflerini gerçekleştirmek için öğrencilerin, çırakların ve kursiyerlerin mesleki yeterliliğini artırarak, 10. Kalkınma Planı'nda belirtilen, nitelikli insan gücünün oluşturulması ve 11. Kalkınma Planı'nda belirtilen işgücü piyasasında ara eleman değil “aranan eleman” olmalarına katkı sağlamak hedefleriyle öğrenci, çırak ve kursiyerlerin eğitilmesi, işe yerleştirilmesi ve istihdamı, eğitimden üretime mesleki ürünler sergisinin yapılması faaliyetlerinin yürütülmesi planlanmakta.

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) Genel Sekreteri Muhammed Ali Oflaz, açıklamasında, “BAKKA, toplam 1.604.261,67 TL bütçeli proje için 1.202.562,14 TL hibe desteği vermeyi taahhüt etmektedir. Güçlü Türkiye İçin Mesleki Eğitim vizyonuna da katkı sağlayabilecek projenin Karabük, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileriz.”

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKKA, DESTEĞİYLE, MESLEKİ, EĞİTİM, MERKEZİ, KURULUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı