google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
23 Nisan 2020 - Perşembe 13:49 Bu haber 2113 kez okundu
 
BAŞHEKİM HASAN TOSUN: “TÜRKİYE BU İLLETTEN KURTULACAKTIR”
GÜNDEM Haberi
BAŞHEKİM HASAN TOSUN: “TÜRKİYE BU İLLETTEN KURTULACAKTIR”

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hasan Tosun, Koronavirüsle mücadelede Zonguldak olarak başarılı bir süreç yaşandığını söyledi.

Zonguldak’ta 20 Mart’ta ilk vakanın 20 Mart’ta görüldüğünü, şehrimizin coğrafi yapısı, sıkışık şehir merkezi, KOAH hastalarının fazla oluşu ile kötü bir etki yaptığını belirten Hasan Tosun, gelişmelerin olumlu olduğunu, ancak tedbiri elden bırakmadan “Evde Kal”ıp, sosyal izolasyon sağlanarak hep birlikte bu virüs illetinden kurtulacağımıza inandığını ifade etti.

“ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR 70 Lİ HASTA SAYILARINA KADAR GERİLEDİK”

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hasan Tosun sosyal paylaşım hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti;  “Çok değerli Zonguldaklı hemşerilerim, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutladığımız bu anlamlı günde (maalesef şartlar gereği çocuklarımızın ve 65 yaş üstü insanlarımızın ev izolasyonunda olduğu pandemi sürecinde) Corona Salgınının Sağlık ayağının ve de en fazla yükünü çeken Atatürk Devlet Hastanesi’nin Başhekimi olarak size güzel haberler ve gelişmelerden söz edeceğim. Dün akşam çok değerli Sağlık Bakanım Sayın Fahrettin Koca salgının kontrolümüzde olduğunu hasta sayısında azalmanın başladığını, yoğun bakım entübe hasta sayısında düşüş olduğu bilgisini canlı yayında televizyondan halkımıza müjdeledi. Aynı durum ilimiz için de geçerli olduğu gibi, ben daha da ileri olarak Zonguldak İlinin salgının azalma grafiğinin Türkiye ortalamasından daha hızlı olarak düşüşe geçtiği bilgisini Zonguldak halkının bilgisine cepheden biri olarak bildirmekten gurur duyarım. Salgında ilk vaka 10 Mart’ta İstanbul’da bildirildi, Zonguldak’ın ilk vakası 20 Mart’tı, yani diğer Anadolu illerine göre erken yakalandık. Şehrimizin coğrafi yapısı, sıkışık şehir merkezi, yaşlı nüfus oranının yüksekliği, KOAH hastalarımızın fazlalığı bizi kötü etkiledi. Ancak ilerleyen süreçte Türkiye’den önce alınan kararlarla ki başka şansımız yoktu, zira ilk 20 gün bizim için kabus gibi günlerdi. 230 yatan hastayı gördük yoğun bakımlarımız doldu. Allaha çok şükür 70 li hasta sayılarına kadar geriledik.

Bu bilgileri bayram günü size vermemin sebebi, halkımızın çektiği sıkıntıların (evde izolasyonun) çok işe yaradığı büyük çoğunluğumuzun evde kal çağrısına uyduğu ve sonucunu alarak sağlık sistemini çökertmeden önümüzü görebilmemize fırsat verdiğidir. Bu yüzden ilk teşekkürüm kurallara uyarak evde mecburi ya da değil kalan herkese, sosyal mesafe ve maske takarak dışarı çıkan tüm vatandaşlarımızadır. Ancak bu salgının bittiği anlamına gelmemektedir. Bu yazı size moral ve motivasyon vermek emeklerinizin boşa gitmediğini bilmeniz içindir. Aynı kararlılık ve azimle mücadelemizi yaparsak önce ilimiz ve dahi tüm Türkiye bu illetten kurtulacaktır. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım ,bayramımız kutlu olsun ,hoş geldin ramazan ..”(Haber Merkezi)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞHEKİM, HASAN, TOSUN:, “TÜRKİYE, BU, İLLETTEN, KURTULACAKTIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı