google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
23 Nisan 2015 - Perşembe 13:03 Bu haber 4831 kez okundu
 
Başkanlık seçimi yapıldı
İstanbul Zonguldaklılar Derneği’nin başkanlık görevini yürüten Orhan Bayraklı son yapılan kongre ile bu görevi Muharrem Aydın aldı.
- Haberi
Başkanlık seçimi yapıldı

İstanbul Zonguldaklılar Derneği Genel Kongresi 19 Nisan 2015 Pazar Saat 13.00’te gerçekleşti. Bütün üyelerin katılımıyla yapılan başkanlık seçimini oyların tamamını alan Muharrem Aydın yeni yönetim kurulu başkanı seçildi.
Aydın’ın teşekkür konuşması
Başkan Muharrem Aydın teşekkür konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine değinerek şöyle devam etti. “Sevgili dostlarım Peygamber Efendimiz (S.A.V) buyurmuşlardır ki ; “ Akrabalık, komşuluk ve arkadaşlık haklarını gözetiniz.” Bu konu üzerinde de bir çok Hadisi  Şerif-i bulunmaktadır. 1400 yıl evveli bizlere yani ümmetine bu konuda da birçok nasihatlerde bulunarak ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir. Birlik olunuz, Müslümanlar olarak bir araya geliniz hastalara, yardıma muhtaç olanları yalnız bırakmayız, yetimleri hor görmeyiniz. Günümüz yaşantısına bakmış olduğumuzda ise bu konuların oluşmasını sağlayacak aklımıza gelen ilk yer dernek kuruluşları olmalıdır. Bu nedenle dernekleri ayakta tutmamız, birbirimize destek olup daha fazla kişiye ulaşıp dernek üye sayısını arttırarak birlik ve beraberliğimiz güçlenmesini sağlamalıyız. 
Kıymetli üyelerim ben isterim ki burada Zonguldaklı genç kardeşlerimizde aramızda bulunarak bu işlere gönül vermelerini, birbirlerini tanımalarını bizden sonra ki nesil olarak birlik ve beraberliği devam ettirmelerini sağlamalıyız. Dernek olarak da çalışmalarımızı bu yönde sürdürmeliyiz. 
Sözlerime burada son verirken bütün üyelerimizi ve hemşerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.
Zonguldaklılar adına ve kendi adıma hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum”
Yönetim Kurulu isimleri ise; 
Başkan: Muharrem Aydın, yönetim kurulu üyeleri, Kemal Negüzel, Birol Bostancı, Yakup Merdivan, Fahri Erdi, Divan Başkanı, Mehmet Kapucu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul Zonguldaklılar Derneği
Yorumlar
Haber Yazılımı