Haber Detayı
28 Nisan 2015 - Salı 08:35 Bu haber 3401 kez okundu
 
Bekaroğlu, bankaları uyardı..
Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkan Vekili Osman Bekaroğlu, bazı bankaların tüketicileri mağdur ettiğini ifade etti.
- Haberi
Bekaroğlu, bankaları uyardı..

Zonguldak Tüketici Hakları Derneği Zonguldak Şube Başkan Vekili Osman Bekaroğlu, bazı bankaların hakem heyetleri kararlarına uymadığını ve bu durumun tüketicileri mağdur ettiğini dile getirerek; ‘Bankaları bir kez daha uyarıyoruz. Bu yanlış uygulamalardan vazgeçin. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kararlarına uyunuz ve derhal ödemeleri yapınız’ dedi.
Bekaroğlu, açıklamasına şöyle devam etti: 
“Bankalar tüketicileri mağdur etmeye devam ediyor. Bazı bankalar hak, hukuk tanımayarak Tüketici Sorunları Hakem Heyetleri kararlarını yerine getirmek gönülsüz davranarak tüketicileri mağdur etmektedirler. Hakem Heyeti kararlarına 15 gün içinde itiraz haklarına olmasına itiraz etmemekte ancak kararları 3-4 gün geciktirerek tüketicileri mağdur etmektedirler. Bankalar keyfi uygulamalarla zaten mağdur olanları heyet kararlarını uygulamayarak hak kaybına neden olmaktadırlar. Bankaları bir kez daha uyarıyoruz. Bu yanlış uygulamalardan vazgeçin. Tüketici Sorunları Hakem Heyeti kararlarına uyunuz ve derhal ödemeleri yapınız. Bankalar Birliğine ve yetkililere sesleniyoruz. Bankaların bu hukuk tanımaz durumu hakkında gerekli işlemleri yapın. Tüketicilerimize sesleniyoruz. Kararları geciktiren bankalar hakkında icra işlemi yaparak paralarınızı en kısa zamanda alınız.” Aslı Yalcı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bekaroğlu,, bankaları, uyardı..,
Yorumlar
Haber Yazılımı