Haber Detayı
29 Nisan 2015 - Çarşamba 08:03 Bu haber 3347 kez okundu
 
Bekaroğlu, “Kansere mahkum ettiler”
Yapılan bir deney sırasında meydana gelen ve 20.yüzyılın en büyük nükleer kazası olan Çernobil Faciasının 29.yıl dönümü olması sebebiyle basın açıklaması yapan Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, “Çernobil’in 29.yıl dönümünde nükleere karşı isyanımız sürüyor” dedi.
SAĞLIK Haberi
Bekaroğlu, “Kansere mahkum ettiler”

Göksu BAYRAM - Artvin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, Çernobil Faciasının 29.yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaparak, “Facia sonrası kanserden kaybettiğimiz insanların anısına büyütüyoruz bu isyanı, artık yeter diyoruz” ifadesini kullandı. Doğayı ve yaşamı savunmak adına herkesi nükleere karşı durmaya davet eden Bekaroğlu, “Nükleer ölüm ve sakatlık demektir. Katliam projelerine karşı doğayı ve yaşamı savunmak için herkesi nükleere karşı birlik olmaya çağırıyoruz. Halkımızı diğer bütün doğa ve yaşamı tehdit eden katliam projelerinde olduğu gibi, kalkınma ve gelişme masallarıyla yapılan tanıtımlara karşı gerçekleri haykırmaya davet ediyor, nükleere inat yaşasın hayat diyoruz” diye konuştu.
Geçmiş yıllarda çayda radyasyon denilerek insanların kandırıldığını kaydeden Bekaroğlu, Karadeniz insanının kansere mahkum edildiğine dikkat çekerek, “Bir zamanlar çayda radyasyon yok masalıyla insanları kandıran, radyasyon tehdidi karşısında halkı yanıltan ve utanmadan çay içerek şov yapanlar, Karadeniz insanını kansere ve sakatlığa mahkum ettiler. Benzeri bir kara propagandaya izin vermeyeceğiz. Başka söze ve başka masallara gerek yok, tahammülümüz de yok, Karadeniz’de nükleere karşı doğayı, ölüm ve sakatlığa karşıysa yaşamı ve sağlığı savunmaya devam ediyoruz. Karadeniz isyandadır ve nükleer karşıtı isyan asla son bulmayacaktır” şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Osman Bekaroğlu, Kanser, Artvin, Çernobil
Yorumlar
Haber Yazılımı