İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
SAHTE SAĞLIK RAPORU OPERASYONU
SAHTE SAĞLIK RAPORU OPERASYONU
Haber Detayı
11 Mayıs 2016 - Çarşamba 16:23 Bu haber 4295 kez okundu
 
BEÜ ALMANYA’DA
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) 62 ülkeden gelen 522 uluslararası öğrenci sayısını kısa zamanda bine çıkarmayı hedefliyor.
GÜNDEM Haberi
BEÜ ALMANYA’DA

Bu amaçla BEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü, Almanya’da gurbetçilerin yoğun olarak yaşadıkları Stuttgart ve Köln’de düzenlenen üniversite tanıtım fuarında stant açarak tanıtım çalışmalarında bulundu. Fuara başta Stuttgart ve Köln’den olmak üzere Almanya’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan Türk ve Alman öğrenciler aileleriyle birlikte katıldılar. 
06-09 Mayıs 2016 tarihleri arasında Stuttgart ve Köln şehirlerinde gerçekleştirilen yükseköğretim fuarına birçok Türk ve Alman öğrenci katıldı. TRUCAS Almanya Fuarına Karadeniz Bölgesinden katılan tek üniversite Bülent Ecevit Üniversitesi oldu.
TRUCAS Almanya Fuarına katılan Bülent Ecevit Üniversitesi ekibi fuara katılan öğrencilerden gelen soruları tek tek cevaplayarak üniversitelerine ait tanıtım materyallerini öğrencilere sundular. Fuarın çok verimli geçtiğini belirten BEÜ Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü şimdiden üniversitelerinde okumak için fuara katılan öğrencilerden talep almaya başladıklarını belirttiler.
“ULUSLARARASILAŞMA BEÜ’NÜN EN ÖNEMLİ HEDEFLERİNİN BAŞINDA GELİYOR”
Üniversitelerinin farklı platformlarca düzenlenen uluslararası fuarlarda yer almasının üniversitenin vizyonu açısından önemli olduğunu belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, Almanya’da TRUCAS Almanya Fuarı konusunda yaptığı açıklamada:
“Üniversitemiz uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında Dünya’nın değişik bölgelerinde olduğu gibi Avrupa Birliği ülkelerinde önemli çalışmalar yürütmektedir. Uluslararası işbirliklerine verdiğimiz önem neticesinde uluslararası öğrenci ve öğretim üyesi sayılarımızda önemli artışlar sağlanmış ve 2016 itibariyle uluslararası öğretim üye sayımız 13 farklı ülkeden 27 olmuştur. Yine 62 farklı ülkeden 522 uluslararası öğrenci üniversitemizde eğitimlerine devam etmektedir. Üniversitemize gelen öğrencilerin sadece bazı bölgelerden değil Almaya, Ürdün, Yunanistan, Suudi Arabistan, İsviçre, Norveç, İngiltere, Azerbaycan, Fransa, Çin, Sudan, Hollanda, Mısır ve İran gibi 62 farklı ülkeden olması eğitimin kalitesini arttırdığı gibi birlikte yaşama ve barış içinde yaşama kültürüne de katkı sunmaktadır. Almanya bu kapsamda diğer ülkelere nazaran daha fazla önem verdiğimiz ve daha fazla önem vermemiz gereken bir ülke. Çünkü ülkemizden değişik vesilelerle Almanya göç etmiş ve sayıları birkaç milyonu bulan Türk nüfusu yaşamaktadır. Bu nüfusun önemli bir kısmı Zonguldak ve çevresinden gitmiştir. Bu kapsamda daha önce Zonguldak’tan 60’lı yıllar sonrası Zonguldak’tan Almanya’ya giden gurbetçilerin göç hikâyelerinin araştırılması konusunda bir çalışma başlatmıştık. Çalışma tamamlandıktan sonra BEÜ yayınevi tarafından kitap haline gelecek. Bir yönüyle Almanya’daki çalışmalarımızın devamı niteliğinde 06-09 Mayıs 201 tarihinde gerçekleştirilen fuar çalışmaları kapsamında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğümüz önemli görüşmeler gerçekleştirmiştir. Eğitim fuarlarının ve çalışmalarımızın katkılarıyla uluslararası öğrenci sayımızın kısa zamanda 1000 olacağını umuyorum. Bu vesileyle uluslararası çalışmamızın en önemli ayağı olan uluslararası öğrencilerin üniversitemizde okumasındaki katkılarından dolayı Uluslararası Öğrenci Ofisine, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğüne ve emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BEÜ, ALMANYA’DA, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı