google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 10:58 Bu haber 902 kez okundu
 
BEÜ BİRİNCİ OLDU
Akademik Teşvik Sıralamasında Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi birinci sıradaki yerini aldı.
EĞİTİM Haberi
BEÜ BİRİNCİ OLDU

Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından yayımlanan akademik teşvik bazlı “Devlet Üniversiteleri ve Fakülteleri Sıralaması”nda (DÜS 2020), Bülent Ecevit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi birinci sırada yer alarak önemli bir başarı elde etti.

DÜS 2020, Akademik Teşvik Yönetmeliğine göre devlet üniversitelerinin performanslarını; "Projeler, araştırmalar, akademik yayınlar, tasarımlar, sergiler, patentler, alınan atıflar, uluslararası tebliğler ve ödüller" olmak üzere 9 başlıkta sınıflandırılarak sıralandı. Puanlamalar sonucu hazırlanan sıralamada Fen Edebiyat Fakülteleri sıralamasında Bülent Ecevit Üniversitei Fen–Edebiyat Fakültesi, devlet üniversitelerinde bulunan 50 fakülte arasında birinci oldu.

Devlet üniversiteleri ve fakülteleri sıralaması, 2016 yılından bu yana devlet üniversitelerini ve fakültelerini akademik teşvik performanslarına göre sıralamaktadır. Sıralamada üniversitelerin akademik teşvik komisyonları tarafından onaylanan puanları ile YÖK tarafından yayınlanan öğretim üyesi verileri kullanılmaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEÜ, BİRİNCİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı