google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 14:47 Bu haber 1209 kez okundu
 
BEÜ'DEN TUSAŞ'A ZİYARET
GÜNDEM Haberi
 BEÜ'DEN TUSAŞ'A ZİYARET

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Mühendislik Fakültesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren  Grizu-263 Uzay Takımı üyeleri ve takımın danışman hocası Prof. Dr. Bülent Ekmekçi ile birlikte Türk Havacılık Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ)’ni ziyaret ettiler.

4 Haziran Perşembe günü, Kahramankazan’daki TUSAŞ Merkez Yerleşkesinde Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarette Grizu- 263 Takımı,  Prof. Dr. Kotil’e takımın uzay faaliyetleri, başarıları ve planlanan projeler  hakkında bilgilendirme içeren kısa bir sunum yaptı. Sunumun ardından Rektör  ve beraberindeki ekip,  Türkiye’nin uzaya açılan kapısı olan  Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test (USET) Merkezi’nde incelemelerde bulundu. 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Kotil, Türkiye’nin havacılık ve uzay faaliyetleri hakkında Rektör ve takım ekibine bilgi verdi. Grizu-263 Uzay Takımı’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini, Aralık ayında uzaya gönderilecek olan Türkiye’nin ilk cep uydusu Grizu-263A’nın Türkiye’nin uzay yolculuğunda  önemli bir adım olacağının altını çizen Genel Müdür Kotil,  Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin uzay çalışmaları kapsamında önemli bir aşama kaydettiğini dile getirdi ve  Uzay Takımımıza başarılarının devamını diledi.


Ziyarete ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı,   uzay alanındaki çalışmaları ile üniversitemizin ve ülkemizin temsilcisi olan Grizu-263 Uzay Takımı ile birlikte Türkiye’nin uzay ve havacılık üssü   TUSAŞ’a yapılan ziyaretin önemine dikkat çekti. Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi olarak Grizu- 263 Uzay Takımımız ile Türkiye’nin uzay alanındaki projelerine destek vermenin gurur verici olduğunu ifade eden Rektör, TUSAŞ ile koordineli çalışmaların devam edileceğini belirtti ve ev sahipliğinden dolayı Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil’e teşekkür etti. 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: , BEÜ'DEN, TUSAŞ'A, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı