BEÜ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
07 Ağustos 2020 - Cuma 12:01 Bu haber 958 kez okundu
 
BEÜ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR
GÜNDEM Haberi
BEÜ  YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

2020  Yükseköğretime Geçiş Sınav (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından,  üniversite adaylarına doğru ve bilinçli bir tercihte bulunmalarına yönelik olarak başlayan sanal  üniversite tercih fuarları devam ediyor. Zonguldak  Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) sanal stantları  da üniversite adaylarından yoğun ilgi görüyor.

Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) pandemisi ile sebebiyle  bu yıl yüz yüze gerçekleştirilemeyen üniversite tanıtım ve tercih etkinlikleri kapsamında, üniversiteler online platformlarda öğrenciler ile buluşmaya başladı.  Bu kapsamda BEÜ’de de 28 Temmuz’da başlayan ve 09 Ağustos’a kadar devem eden Online Üniversite Tercih Fuarı ile Yükseköğretim Kurulu (YÖK) organizasyonunda 4 Ağustos tarihinde başlayıp 7 Ağustos’ta sona erecek olan ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’deki yerini alarak üniversite tercihi yapacak adaylarla bir araya geliyor.

Sanal fuarlar kapsamında adaylar, görevlileri tarafından  programlar, bölümler, konaklama ve burs imkânları, sosyal ve kültürel faaliyetler, bilimsel ve akademik proje ve etkinlikler, kampüs yaşamı, ulusal ve uluslararası akreditasyon ve işbirliklerine ilişkin olarak canlı sohbetler ile bilgilendiriliyor. Her gün yüzlerce adayı ağırlayan ve yoğun ilgi gören BEÜ sanal stantlarında   üniversite tercihine  ve Zonguldak’a  ilişkin merak edilen sorular detaylı olarak yanıtlandırılıyor.

Türkiye genelinde aday öğrencilere açık olan Online Üniversite Tercih Fuarı’na www.online.unitercih.com adresinden; YÖK organizasyonunda başlayan, Türkiye’den 200 yükseköğretim kurumunun katılım sağladığı  ‘Üniversiteni Keşfet YÖK Sanal Fuarı 2020’ ye ise https://sanalfuar.yok.gov.tr adresinden ulaşılabilmektedir.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEÜ, , YOĞUN, İLGİ, GÖRÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı