Haber Detayı
13 Temmuz 2017 - Perşembe 10:48 Bu haber 4781 kez okundu
 
BİNLERCE KİŞİ ADALET İÇİN YÜRÜDÜ
CHP İl Başkanı Ahmet Altun Maltepe Adalet Mitingi sonrasında açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
BİNLERCE KİŞİ ADALET İÇİN YÜRÜDÜ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan başlayıp Maltepe’de sonlandırdığı adalet yürüyüşü sonrasında geniş katılımla miting yapıldı. Adalet yürüyüşü ve mitingi hakkında açıklamalarda bulunan CHP Zonguldak İl Başkanı Ahmet Altun, Türkiye’nin her yerinden, kesiminden ve her yaştan insanların mitinge akın ettiği ifadelerine yer verdi.
ALTUN, “TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN MİTİNGE AKIN ETTİLER”
Miting sonrasında açıklamalarda bulunan Ahmet Altun; “Zonguldak İl Örgütü yani Merkez İlçe Teşkilatı olarak 8 Temmuz 2017 saat 12’de hareket ettik. Sabahın erken saatlerinde miting alanına ulaştık. Mitingin başladığı saate kadar miting alanı bölgesindeydik. Burada sabahtan akşama kadar izlediğim şu, Türkiye’nin her yerinden, her kesimden, her yaştan insanların akın akın geldiğini ve bu gelen insanlarında birbirlerine etik kurallar içinde çok saygılı ve dürüst davrandığını, güvenlik güçlerinin de bilhassa hiçbir şekilde müdahale etmediğini gözledim.” ifadelerini kullandı.
MİTİNG’DE BAYRAM HAVASI
Katılımın medyada yer alanın aksine 2 milyonun üzerinde olduğunu kendi gözleriyle tespit ettiğini söyleyen Altun “Alanın çevresinde sabahtan akşama kadar dolaştık. Caddeleri, yürümeyollarını dolaştık. Burada zaten ilk haberi veren Reuters’da 2 milyon 100 bin gibi bir rakam telaffuz etti. Akşam Genel Başkanımız mitinge geldi. Miting alanında 1 saate varan bir konuşmadan sonra bayram havası içerisinde her yaştan, her renkten, her gruptan, her ırktan olan insanların caddeleri kapattığını, caddelerce yürüdüğünü, davullu zurnalı bir şölen havasında miting böylelikle hayırlısıyla bitmiş oldu. Bana göre miting Türkiye’de çok olumlu bir olaya yol açtı. Hak, hukuk, adaletin önemini ve bunun Türkiye’de uygulanmadığını, uygulanması gerektiği konusunda gerekli yerlere mesaj verildiğini zannediyorum. Ülkemiz için hayırlı oldu diyebilirim.” dedi. 
ALTUN; “ADALET, EŞİT UYGULANMADIĞI TAKTİRDE BİRLİK VE BERABERLİKLER ZEDELENMİŞ OLUR”
Adaletin eşitliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan Altun; “Adalet biliyorsunuz ki eşit uygulandığı taktirde, düzen, disiplin, sevgi ve saygı olur. Adaleti eşit uygulamadığınız taktirde birlik ve beraberlikler zedelenmiş olur. O bakımdan bu mitingin ben Türkiye’de yeni bir çığır açmasını, hukukun eşit adalet dağıtması şeklinde mesafe alacağını zannediyorum.” dedi.

Haber: Duygu Elma

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNLERCE, KİŞİ, ADALET, İÇİN, YÜRÜDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı