Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 18:08 Bu haber 2144 kez okundu
 
‘Bir facia olsa altından kalkamayız’
‘Bir facia olsa altından kalkamayız’
- Haberi
‘Bir facia olsa altından kalkamayız’

Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Şaban Yavuz, AVM’nin getirileri olacağını ancak trafik problemlerinden vatandaşın rahatsız olduğunu dile getirerek “BEDAŞ’ n olduğu yerden bir kavşak yapılarak AVM’ye girişlerin, yaya geçişlerinin oradan doğru gelip buradan çıkmasıdır. Ancak bu şekilde trafiğe bir çözüm bulunur. Yarın bir gün orada bir facia olduğunda bunun altından kalkamayız. Bunları yetkililere defalarca dile getiriyoruz. Fakat her nedense bizi duymazdan geliyorlar ya da ciddiye almıyorlar” dedi.

 

ÖZEL HABER: Öznur GÜNEŞ

 

Mithatpaşa Mahallesi Muhtarı Şaban Yavuz, mahallede AVM’ nin açılışıyla birlikte yaşanan trafik keşmekeşi, araç parkı sorunları ve seyyar satıcıların yarattığı sorunlarla ilgili konuştu.

Trafik keşmekeşi ve usulsüz parkların bir faciaya neden olabileceğini hatırlatan Muhtar Yavuz, “Orada bir facia olduğunda bunun altından kalkamayız. Bunları yetkililere defalarca dile getiriyoruz. Fakat her nedense bizi duymazdan geliyorlar ya da ciddiye almıyorlar” dedi.

“AVM’ DEN ZİYADE İŞYERİ, FABRİKA GİBİ YERLERİN AÇILMASINI İSTİYORUZ”

AVM’nin getirileri olduğu gibi götürüleri de olacağını ifade eden Yavuz, şöyle konuştu; “AVM’ nin Zonguldak’a açılmasına katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum. Zonguldak’ ımıza ve mahallemize büyük katkıları olacak. Ancak inşaat aşamasında olsun, sonraki aşamalarda olsun bir takım sıkıntıları olmuştur, hala devam ediyor. Biz bu konularla yakından ilgileniyoruz. En kısa zamanda bu sıkıntıların aşılacağına inanıyorum. Gerek AVM yetkilileri olsun gerekse belediye yetkilileri olsun. Zonguldak’ a ve Mithatpaşa’ ya hayırlı olsun. Kentimize istihdam sağladı, bizim istihdama ihtiyacımız var. Zonguldak unutulmuş bir şehir, 81 vilayetin içinde yetim kalmış tek şehir. AVM’ den daha ziyade işyeri, fabrika gibi yerlerin açılmasını, daha çok sanayiye dönülmesini istiyoruz. Sanayi alanında da bir takım çalışmaların yapılmasını yetkililerden talep ediyoruz. Umarız bunlar bir gün hayata geçer.”

“BEDAŞ’ N OLDUĞU YERDEN BİR KAVŞAK YAPILMASI GEREKİYOR”

AVM’ nin trafik keşmekeşinden dolayı facialar olabileceğini hatırlatan Yavuz, şunları söyledi; “Burada trafikle ilgili bir keşmekeş var, acilen çözüme kavuşturulması gerekiyor. Zamanında biz müdahele etmeye çalıştık, fakat gerek Karayolları yetkilileri gerekse emniyet yetkilileri buranın bir projesi olduğunu ve onun hayata geçirileceği söylendi. Burada böyle sıkıntılar yaşanacağını biliyorduk. Kısa zamanda da söylediklerimizi yaşadık, maalesef bir vatandaşımızı kaybettik. Bir tane de yaralımız var. Sık sık kazalar meydana geliyor, bizce en uygun olanı bu kavşak burada kalsın, BEDAŞ’ n olduğu yerden bir kavşak yapılarak AVM’ye girişlerin, yaya geçişlerinin oradan doğru gelip buradan çıkmasıdır. Ancak bu şekilde trafiğe bir çözüm bulunur. AVM ‘nin arka kısmı olan 701, 702 ve Gizem Sokaklarımızı ilgilendiren sıkıntılar var. AVM’ nin arkasında dar bir sokak var, oraya da AVM’ ye gelen arkadaşlar arabalarını park ediyorlar. Yarın bir gün orada bir facia olduğunda bunun altından kalkamayız. Bunları yetkililere defalarca dile getiriyoruz. Fakat her nedense bizi duymazdan geliyorlar ya da ciddiye almıyorlar. Herhangi bir kaza veya yangın anında bizim haklı olduğumuz yine ortaya çıkacak. Onun için olmadan önce bunlara bir çözüm bulalım. Bütün mahalle sakinlerinin talebi bu yönde. Tamam bir yatırımdır, bir istihdamdır, Zonguldak’ ımıza bir kazançtır. Ama biz bir yerde vatandaşımızı düşünmek zorundayız.”

“AVM AÇILDIYSA ETRAFINDA SEYYAR SATICI PEK DE ŞIK DURMUYOR”

Vatandaşların trafikle ilgili sıkıntılarının olduğunu ifade eden Yavuz, şunları söyledi; “701 ve 702 sokakta yol kenarlarına araçların park edilmesi yasal değil. Oralar mahalle sakinlerimizin kullanabileceği, belediyenin çöp arabalarının girip çıkabileceği alan olarak kullanılıyor. Ama maalesef yakındaki esnafımız 5-10 lira park parası vermekten kaçındıkları için arabalarını bırakıp kilitliyorlar. Bir yangın olsa, bir acil hastamız olsa ambulans, itfaiye gelir, çıkamaz. Bunlarla ilgili vatandaşlarımızın sıkıntıları var. Bunların bir an önce valiliğimiz ve emniyet müdürlüğünce ciddiye alınarak yeniden araştırılması yeniden bir proje üretilmesi açısından gözden geçirilmesini talep ediyorum. Mahallelerden şikayet var. Taleplerinde haklılar, umarız bir çözüm bulunur. Burada seyyar satıcılar çoğaldı. Seyyar satıcılar zaten Zonguldak’ımızın genel bir sorunu. Onlar da bizim kentimizin vatandaşları, onlar da ekmek yiyecekler. Onlarla ilgili belirli alanlar yapılarak hem şehrin güzelliği açısından hem de insanların mağdur edilmemesi açısından çözüm üretmesini talep ediyoruz. Bir AVM açıldıysa etrafında seyyar satıcı pek de şık durmuyor. Sayın Belediye Başkanımızın bu konuyla ilgili çalışma yapmasını bekliyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Bir, facia, olsa, altından, kalkamayız’,
Yorumlar
Haber Yazılımı