Haber Detayı
23 Nisan 2015 - Perşembe 08:44 Bu haber 3177 kez okundu
 
Bir gün sizde ‘Kan’a ihtiyaç duyabilirsiniz
Kızılay Kan Merkezi, Valilik yanında bulunan Şehitler Anıtı’na kan bağışı çadırı kurarak kampanya başlattı. Vatandaşlara çağrıda bulunan Kızılay Kan Merkezi Doktoru Murat Babalık kanın hayati önemine dikkat çekerek, halkı kan bağışına davet etti.
SAĞLIK Haberi
Bir gün sizde ‘Kan’a ihtiyaç duyabilirsiniz

Kızılay Kan Merkezi, kan toplamak amacıyla Valilik yanında bulunan Şehitler Anıtı’na kan bağışı çadırı kurdu. Kan bağışı kampanyasının hava şartlarının müsaade ettiği sürece bir hafta kadar devam edeceğini belirten Kızılay Kan Merkezi Doktoru Murat Babalık, “Kan merkezimiz şehre uzak olmamasına rağmen vatandaşlarımız çok fazla rağbet göstermiyor. Bizde vatandaşlarımıza ulaşmak için çeşitli yerlerde kan bağışı organizasyonları yapıyoruz. Kan sürekli olan bir ihtiyaç ve çok önemli bir husus. İnsanlarımızı bu konuda bilinçlendirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çünkü kana ihtiyaç duyulduğu vakit daha çok akıllara geliyor. Oysaki hastaneler bizden sürekli kan talebinde bulunuyor ve bizde bu talepleri karşılayabilmek için çeşitli yerlerde vatandaşlarımıza ulaşıp, kan bağışlarını almaya çalışıyoruz” dedi. 
Vatandaşları kan bağışına davet eden Doktor Babalık, bir gün herkesin kana ihtiyaç duyabileceğine dikkat çekerek, “Halkımızın kan bağışı konusunda bilinçlenmesini istiyoruz. Çünkü bir gün herkes acil olarak kana ihtiyaç duyabilir. Bu nedenle vatandaşlarımızı bilgilendirmeye çalışıyoruz ve vatandaşlarımızın Kızılay’a düzenli olarak kan bağışında bulunmasını istiyoruz” diye konuştu.
Kızılay’a destek olmak için kan bağışında bulunan Vergi Dairesi İdari Mali İşler Müdürü Kenan Çetin ise, kanın tek kaynağının insan olduğunu vurgulayarak, “Öncelikle kanın tek kaynağının insan olduğunu belirtmek istiyorum. Başka bir şekilde üretilmiyor. Bizler bunun bilincindeyiz, şahsen 27’inci kez kan bağışında bulunuyoruz. İsteğim, sağlıklı olan herkesin Kızılay’a müracaat edip kan bağışında bulunmasıdır” ifadelerini kullandı.
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılay Kan Merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı