Haber Detayı
15 Haziran 2017 - Perşembe 17:37 Bu haber 5986 kez okundu
 
BKM çocuk tiyatrosu gösteriye hazır
Zonguldak Belediyesi Kültür Merkezi’nde tiyatro eğitimi alan 08-12 yaş grubu çocuklar 8 gün boyunca oyunlarını gösterime sunacaklar.
KÜLTÜR Haberi
BKM çocuk tiyatrosu gösteriye hazır

BKM Tiyatro eğitmenleri tarafından hazırlanan çocuklar, 16-23 Haziran tarihleri arasında Zonguldak halkının beğenisine sunulacak ünlü tiyatro yazarlarının eserlerini sergileyecekler.
BKM Müdürü Abdullah Bakır,  bir yıl boyunca tüm kursiyerlerin el emekleri ve göz nuru olan eserlerin 21 Haziran tarihinde Zonguldak’ın Kurtuluşu ve Uzunmehmet’i anma gününde açılacak sergilerle halkın beğenisine sunulacağını belirterek, 08-12 yaş grubu çocukların da tiyatro gösterilerinin bugünden itibaren başlayacağını söyledi.
BKM Müdürü Abdullah Bakır, tüm Zonguldak halkını çocuk tiyatrosu gösterilerine beklediklerini de ifade ederek, “Belediye Kültür Merkezi Çocuk Tiyatro gruplarımız 7 aydır çalışmanın karşılığı olarak oyunlarını artık sahneleyecektir. 16 Haziran’da başlayacak oyunlarımız 23 Haziran Cuma günü sona erecektir. Oyunlarımız; Kuşlar iyi çocuklar pekiyi. Sihirli Sözcük.  Bizim de sözümüz var. Düşlerime dokunma. Şiiristan. Son replik. Artık oynuyoruz oyunlarıyla halkımızın karşısına çıkacaktır.  Hem çocuklarımız, hem aileleri çok heyecanlı biz de onların heyecanına ortak oluyoruz. Onların sahnede durmaları, sahnede değişik karakterleri canlandırmaları gerçekten zor ama onlar bu işin üstesinden geliyorlar. Sahneye çıktıklarından kendi kimliklerinden uzaklaşıp, canlandırdığı karaktere bürünüyorlar. Dolayısıyla biz de gurur duyuyoruz. Onlara başarılar diliyorum” diyerek oyunlara tüm halkı beklediklerini sözlerine ekledi.  
Öte yandan, Belediye Kültür Merkezi 08-12 yaş tiyatro grubunun oynayacağı oyunlar 16-23 Haziran tarihleri arasında başlayıp, her gün saat 18.00’de BKM tiyatro salonunda gösteriler devam edecek.
Çetin ÖZDEMİR 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BKM, çocuk, tiyatrosu, gösteriye, hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı