google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
26 Haziran 2019 - Çarşamba 11:46 Bu haber 6721 kez okundu
 
BKM’DE ‘SİHİRLİ SÖZCÜK’ OYUNU
Zonguldak Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi (BKM) çocuk tiyatrosu topluluğu tarafından ‘Sihirli Sözcük’ isimli tiyatro oyunu sahnelendi.
SANAT Haberi
BKM’DE ‘SİHİRLİ SÖZCÜK’ OYUNU

BKM tiyatro salonunda sahnelenen oyunu aileler ilgiyle izledi. Oyunda insan sevgisi, anne baba sevgisi, memleket sevgisi, doğa sevgisi ve hayvan sevgisi üzerine çocuklar şiirler okudular ve çeşitli skeçler sahnelediler.

Çocukların performansı aileler tarafından alkışlandı. BKM Müdürü Abdullah Bakır yaptığı açıklamada, katkılarından dolayı Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’a teşekkür ederek şunları ifade etti:

“AKM DE BİR KLİMA BİLE YOK”

“6-12 yaş çocuklarımızın rol aldığı bu sahne, bu spotlarının altında, bu seyircilerin önünde büyük bir başarıdır. Biz bu yola çıkarken 5 kişiyle başladık, sonra bir sürü öğrencimiz oldu. Buradan yetişip de Devlet tiyatrolarına kazandırdığımız birçok öğrencimiz oldu. Tabii bunun yanında biz sadece insanları tiyatro ya yönlendirmiyoruz. Buraya gelip de buradan doktor ve mühendis çıkan birçok arkadaşlarımız oldu. Bu eğitim onların ayakta durmalarını, kendine güvenmelerini sağlıyor. Zonguldak’ı sevmelerini sağlıyoruz. Bugün sihirli sözcük oyununu oynuyor minik arkadaşlarımız. Perşembe günü son oyunumuz oynanacak. Gerçekten bu sene yoğun çalıştık değişik oyunlar oynadık. Yetişkinlerimiz, gençlerimiz çocuklarımız, müzisyenlerimiz, sergiler ve Cezaevi’nde yapılan müzik ve konser etkinlikleri çok gurur verici bir olay.

“ZONGULDAK’TA SAHNE EKSİKLİĞİ VAR”

Buradan şunu söylemek istiyorum, Zonguldak'ta sahne eksikliği var. Atatürk Kültür Merkezi'nde klima olmaması oldukça üzücüdür. İnsanlarımız buna rağmen oyunu sonuna kadar izlemeyi tercih ettiler . Kendilerine teşekkür ediyoruz. Yeni sezonda yeni oyunlarında halkımızın karşısına çıkacağız. Bu yaz sezonunda da ayrıca 1-2 oyunumuz var bu oyunları da sahneleyeceğiz.

Çocuklarımız geleceğimizdir yaptığımız etkinlikler nedenle salonumuz tıklım tıklım doluyor. tüm ailelere eğitim zonguldak halkına ve destek veren herkese teşekkür ediyorum.”

“ZONGULDAK'IN DA BİR OYUNU OLACAK”

Türkiye turnesine çıkarak Zonguldak’ı tanıtmak istediklerini belirten Belediye Kültür Merkezi Müdürü Abdullah Bakır sözlerine şu şekilde devam etti,

Zonguldak'ın neden bir oyunu yok? Zonguldak bir maden şehri neden bir oyunu olmasın ki? Bu yönde bir çalışmamız olacak ve büyük bir proje olacak. Belki büyük bir projeksiyon olacak ama Zonguldak'ın da bir oyunu olmuş olacak ve oyun için çalışmalarımız olacak. Bu hazırlayacağımız Zonguldak oyununu da Türkiye'nin çeşitli yerlerinde turneye çıkıp sahnelemek istiyoruz ve Zonguldak’ı tanıtmak istiyoruz sadece.

“BAŞKAN ALAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

BKM Tiyatro Salonu’nu en kısa zamanda hizmete açmak istediklerini belirten Abdullah Bakır, “Salon eksikliğimiz var ancak bu yönde başkanımızın çalışmaları var. Başkanımıza bunun için çok teşekkür ediyorum. Tiyatro Salonu hizmete girdiğinde Zonguldak'ta sosyal yaşamı daha da canlandıracağız.

Ayrıca engellilerle ilgili projemizde var, elimizde çok proje var ve inşallah Belediye Başkanımız Sayın Ömer Selim Alan’ın desteği ile de çok daha güzel işlere imza atacağız. Kültür Sanat anlamında güzel işler yapacağız.” dedi.

Haber: Muhammet KARAPINAR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BKM’DE, ‘SİHİRLİ, SÖZCÜK’, OYUNU,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BKM’DE ‘SİHİRLİ SÖZCÜK’ OYUNU
BKM’DE ‘SİHİRLİ SÖZCÜK’ OYUNU
BKM’DE ‘SİHİRLİ SÖZCÜK’ OYUNU
Yorumlar
Haber Yazılımı