google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 16:04 Bu haber 1200 kez okundu
 
BÖYLE KALMASIN!
Yıkılan binaların hafriyatları ne zaman kaldırılacak
GÜNDEM Haberi
BÖYLE KALMASIN!

Zonguldak’ta bazı işler ağır aksak ilerliyor. Özellikle, Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkılan binaların hafriyatları günlerce kaldırılmıyor, bu görüntüler hem çevre kirliliğine neden oluyor, hem de çirkin görünüyordu.

Bu zamana kadar Zonguldak kent merkezinde onlarca eski bina yıkılmış, günlerce hafriyatları kaldırılmamıştı.

Özellikle; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Amelebirliği’nin Nizam Caddesi üzerinde bulunan hizmet binasının Kasım 2017 yılında yıkılmasının ardından,  bu alana kız öğrenci yurdu yapılacağı açıklanmasına rağmen, yaklaşık 3 yıldan beri ne inşaatı başladı, ne de yıkılan binadan arta kalan hafriyatları bile alınmamıştı.

Amelebirliği tarafından yapılacağı açıklanan kız öğrenci yurdunun ne zaman başlayacağı merak edilirken, yargı sürecinin tamamlanıp, tamamlanmadığı, Aile, Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın da projeye onay verip vermediği konusu hala belirsizliğini koruyor.

Nizam Caddesi üzerinde yıllardır Altınok Eczanesi sahiplerinin binası olarak bilinen binanın da önceki gün yıkılması ile buradaki hafriyatların birkaç güne kadar kaldırılması bekleniyor.

Vatandaşlar, yeni yıkılan binanın hafriyatlarının Koronavirüs salgını nedeniyle birçok işyerinin kapalı olması nedeniyle hafriyatın sorunsuz bir şekilde kaldırılabileceği belirtilirken, zaman kaybedilmemesi gerektiği hatırlatılıyor.

Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÖYLE, KALMASIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı