BOZKURT, ŞAİR HELVACIOĞLU’NU AĞIRLADI google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
07 Ağustos 2020 - Cuma 12:19 Bu haber 991 kez okundu
 
BOZKURT, ŞAİR HELVACIOĞLU’NU AĞIRLADI
GÜNDEM Haberi
BOZKURT, ŞAİR HELVACIOĞLU’NU AĞIRLADI

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Türkiye Zihinsel Özürlüler Federasyonu Başkanı Aynur Dankaz, önceki Eski Mahalle Muhtarı Suat Dankaz ve şair Fehmi Helvacıoğlu’nu makamında ağırladı.

Federasyon Başkanı Aynur Dankaz, şair oğlu Fehmi Helvacıoğlu’nun kendisi ve kardeşi Cihan için yazdığı şiirlerden oluşan “Güneş Ellerimde” adlı kitabının ortaya çıkış öyküsünü Başkan Bozkurt’a anlattı.

Şair Fehmi Helvacıoğlu’nu kutlayan Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Başarılarının devamını diliyorum, bundan sonra da bu çalışmalarının devamı gelsin istiyorum. Belediye olarak her zaman sanat ve sanatçımızın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz. Senin de kitabından almak istiyoruz.”dedi.

Helvacıoğlu da, “Kitabımda duygularımı anlattığım şiirlerim var. Daha önce psikiyatri doktoruna gitmiştim, doktorum bana kitap yazmaya başlamamı önermişti. Onun önerisiyle bu yola çıktım.”diye konuştu.

Helvacıoğlu, ziyaretleri anısına Başkan çetin Bozkurt’a imzalı bir kitabını hediye etti. Aynur Dankaz da duyarlılığı ve Devrek’e yaptığı başarılı hizmet ve çalışmaları nedeniyle Başkan Bozkurt’a teşekkür etti.

Haber Merkezi 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BOZKURT,, ŞAİR, HELVACIOĞLU’NU, AĞIRLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı