google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
26 Mayıs 2020 - Salı 16:02 Bu haber 2409 kez okundu
 
'BUNLAR OYUNUN BİR PARÇASI'
SİYASET Haberi
'BUNLAR OYUNUN BİR PARÇASI'

İYİ Parti Zonguldak il Başkanı Yavuz Erkmen, HDP eski İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in ortaya attığı iddialar ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in ifadelerine tepki gösterdi.

HDP ile İYİ Parti’yi yan yana getirmenin boşuna bir çaba olarak değerlendiren Erkmen, İYİ Parti’nin yükselişini görenlerin bir oyunu olduğunu ifade etti.

Yapılan tüm anketlerde İYİ Parti’nin yükseldiğini, bunu görenlerin de İYİ Parti ve Millet ittifakını bölmek, parçalamak istediğine dikkat çeken Erkmen konu ile ilgili şu açıklamalarda bulunda.

“HAYAL MAHSULÜ OLARAK ORTAYA ATTIKLARI KONUŞMALAR”

“HDP ile İYİ Parti’yi yan yana getirmek boşuna bir çaba. Hiçbir gerçekçiliği yok. Bu tamamen İYİ Parti’nin yükselişini görenlerin şu anda yapmış olduğu bir oyun. Yani hayal mahsulü olarak ortaya attıkları konuşmalar. Bunun sebebi de son zamanlarda bütün herkesin dikkatini çektiği üzere, fırsat verildikçe İYİ Parti’nin sözcüleri televizyonlara çıkıyor. Çıktıkları zaman da hemen o hafta İYİ Parti’nin puanları yükseliyor. Geçtiğimiz bu bir ay içerisinde İYİ Parti’de bir hayli yükseliş oldu. Bunu bütün anketlerde görüyoruz. Vatandaşın şu anki bu umudu İYİ Parti’ye doğru kayıyor. Bu yükselişi durdurmak ve bununla ilgili olarak bir taraftan da Millet İttifak’ını parçalamak, bölmek ve içini karıştırmak amaçlı ortaya atılan boş iddialar. Boş iddialar, biz bunlara gülüyoruz. Hâlbuki ki 31 Mart öncesinde herkes biliyor ki Abdullah Öcalan’ın mektuplarını okutup ve buna uyun anlamında çağrılarını yineleyenler, bunları yapanlar tamamen Cumhur İttifakı idi. Öcalan’ın kardeşini televizyona çıkartıp, insanlara mesaj verenler yine Cumhur İttifakı idi.  Böylelikle çarpıtma yapıp, bir yerde kendi suçlarını başkalarının üzerine atan suçlu pozisyonunda bu işi yapmaya çalışıyorlar. Bunu herkes biliyor niçin yaptıklarını. İYİ Parti herkesin bildiği üzere, 2015 öncesinde MHP’de iken ne söylüyorsa kurucu olan arkadaşlarımız bugün de aynı görüşlerini yani hükümete ve HDP’ye karşı görüşlerini aynen muhafaza ediyorlar. 

“BÜTÜN HEPSİ BİR OYUNUN PARÇASI”

Hâlbuki ki burada söylemlerini değiştirip, o gününü inkâr eden AK Parti, MHP ve Doğu Perinçek bunlar bir grup olarak yapıyorlar. Perinçek’in Maraş ve Çorum olaylarında MHP’ye ne dediği gazete kupürleri olduğu gibi duruyor. Şimdi bunları unutmuş gibi dün katil dedikleriyle bugün bakıyorsun kol kola. Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı hakkında söyledikleri ortadayken onlar kol kola. Bütün hepsi bir oyunun parçası. 

“İYİ PARTİ’NİN YÜKSELİŞİ DE SÜRÜYOR”

Bu da şunu gösteriyor;  Millet İttifakı’na ve özellikle de İYİ Parti’ye sahip çıktıkça, şu anda yeni partilerin kurulmasıyla da AK Parti’nin içinin karışacağı ve pek çok kişinin kaçışlarını da gözlemliyorlar.  Bu nedenle dikkati kendilerine değil de, başka taraflara çekmek için yapılan oyunlar.  Gündem değiştirme, kendi projeksiyonu kendi üstlerinden alıp, başka tarafa doğru yansıtma oyununun parçaları bunlar. Bunu herkes biliyor. İyi kötü siyasetten anlamasalar bile insanlar neyin ne olduğunu biliyor ve çok rahatlıkla gözlemliyor. Onun için bu hayal mahsulü şeylere kimsenin inanması mümkün değil. Zaten gerçek olmadığını da kendi onların Genel başkanları da söyledi. Onun için çok fazla da konuşmaya gerek de yok ama İYİ Parti’nin yükselişi de sürüyor” dedi.

KONGRE HAZİRAN’DA

İYİ Parti Zonguldak il Başkanlığı’nın kongresinin de Haziran’da yapılacağını belirten Yavuz Erkmen, “29’una kadar kongreler ertelenmişti. Bu hafta ki süreçte toplanılarak karar verilecek. 1 Haziran itibariyle Türkiye’de bu toplantıların tekrar yapılabilmesine dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yayı9nlanırsa ona paralel olarak serbest olacak. Yasak devam ederse toplantı gecikecek. Tamamen bu önümüzde ki hafta Cumhurbaşkanlığı tarafından verilecek karar. Biz zaten ilçelerin tamamını bitirmiştik. Sadece İl kongremiz kaldı” şeklinde söyledi.

ÖZEL HABER:Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'BUNLAR, OYUNUN, BİR, PARÇASI',
Yorumlar
Haber Yazılımı