Haber Detayı
26 Mayıs 2017 - Cuma 18:03 Bu haber 12038 kez okundu
 
Burası Göbü, sahil çöp dolu!
Zonguldak’ın en gözde ve turizm potansiyeli yüksek Göbü ve Türkali sahilindeki kirlilik vatandaşın tepkisine neden oluyor. Çöp konteynırı dolup taşmış, çöpler çevreye yayılmış. Yaz sezonu tam başlamadan Göbü ve Türkali sahillerinin temizlenip, vatandaşın hizmetine sunulması isteniyor.
YAŞAM Haberi
Burası Göbü, sahil çöp dolu!

Çetin ÖZDEMİR
Zonguldak’ın en gözde sahilleri arasında gösterilen Göbü ve Türkali sahillerinde, deniz sezonu açılmamasına rağmen, sahillerin çöp yığını haline geldiği belirtiliyor.
Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında gitmesi ve yaz sezonu ile birlikte deniz sezonunun önümüzdeki günlerde başlayacak olması üzerine, vatandaşların özellikle tatillerini geçirmek için tercih ettikleri Göbü ve Türkali sahillerindeki çirkin manzara vatandaşların tepkisine neden oluyor.
Göbü ve Türkali sahillerine giden vatandaşlar, sahil boyunca ortaya çıkan çöp yığınlarını görünce şaşkınlıklarını gizleyemezken, mavi bayrak almaya aday bir sahilin bu kadar kirli ve çöplerin yoğun olmasını da hayretle karşılıyorlar.
Zonguldak’ın turizm yönünden potansiyeli en yüksek, yerli ve yabancı turistleri bölgeye çekeceği umudu taşıyan Göbü ve Türkali sahilinde yaşanan bu manzara, Zonguldak turizmini olumsuz etkileyeceği ifade edilirken, sahile atılan katı atıkların ve çeşitli çöp atıklarının zamanında toplanmaması ve sahil şeridinde kötü bir görüntü vermesi özellikle bölge halkını ve sahile giden vatandaşların sert tepkilerine neden oluyor.
CHP eski İl Başkanı Halil Furat önceki gün gittiği Göbü’deki çevreye yayılan çöp yığınlarını fotoğraflayıp, kendine ait sosyal medya hesabından paylaşıp tepkisini ise şu şekilde dile getirdi.
“Yaz geldi. Deniz mevsimi başlıyor. Ama sahillerimizin hali perişan. Göbü ve Türkali sahillerinde bakım yok. WC yok, duş yok, çöp konteynırı yok, yol yok, sahili temizleyecek eleman yok. Sayın Vali İşkurdan muhtarlıklara sahilleri temizlemek için yeterli elemanı tahsis edilmelidir. Sayın Valim ve basının ve kamuoyunun dikkatine sunmak istedim. ilgi ve duyarlılık göstermenizi bekliyoruz” şeklinde de yorum yazmış.
Yaz mevsimi ile birlikte Göbü ve Türkali sahilleri özellikle hafta sonlarında dolup taşacak. Özel İdare tarafından bakım ve çevre temizliği de yapılarak, vatandaşın temiz bir denize girmesi sağlanması bekleniyor. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Burası, Göbü,, sahil, çöp, dolu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı