Haber Detayı
19 Mayıs 2017 - Cuma 18:03 Bu haber 6001 kez okundu
 
“Büyük şehrin ne anlamı kalıyor”
Turpçu gazetecilerin sorularını yanıtladı
SİYASET Haberi
“Büyük şehrin ne anlamı kalıyor”

Haber: Seda FİDAN

  • CHP Milletvekili Şerafettin Turpcu parti binasında gazetecilerle bir araya gelerek sohbet etti. Turpcu ayrıca gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  • Gazetecilerle sohbet eden CHP Milletvekili Şerafettin Turpcu Zonguldak’ın büyük şehir olacağı ile ilgili soruya; “Büyük şehir deyince o zaman her il büyük şehir olacak. O zaman bütün şehirler büyük şehir olmuş olur. Büyük şehrin ne anlamı kalıyor” diye cevap verdi.
  • Turpcu ayrıca Zonguldak’ta yapılan 19 Mayıs kutlamalarına AK Parti il Başkanı Zeki Tosun ve yönetim kurulu üyelerinin katılmasını değerlendirerek, “Kutluyorum onları” dedi.

 

“EROĞLU’NU TEBRİK EDİYORUM”

CHP Milletvekili Şerafettin Turpcu parti binasında gazetecilerle bir araya gelerek sohbet etti. Turpcu ayrıca gazetecilerin sorularını yanıtladı.

TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu’nun Ak Parti İl Danışma Kurul toplantısına katılmasını değerlendiren CHP Milletvekili Şerafettin Turpcu; “TTK Genel Müdürü'nü Tebrik ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanı Ak Partili, hâkimler, savcılar da Ak partili. Partisiz bir şey kaldı mı. O da kuyruğa girmiş. Hep partili. Koskoca TTK Genel Müdürü davetsiz oraya gider mi? Siz inandınız mı buna? Artık her şey partiye bağlandı. Bizim padişahlıktan cumhuriyete geçerken tek partili dönemi vardı. 1946’ya kadar denemeleri yaptı büyük önderimiz. Orada CHP hata yaptı oyların sayımı ile ilgili. 1950’de bunun bedelini ödedik. 1950’de çok partili rejime resmen geçtik. 1948’lerde ise İsmet İnönü CHP Genel başkanlığından ayrıldı. Hani onu eleştiriyorlardı ya. O zaman mecburen tek partili dönem olmuştu şimdi yeniden tek partili döneme tekrar geri dönmüş olduk. Onun için TTK Genel Müdürünün o toplantıda bulunması masum bir ziyaret” dedi.

“ONLAR İKTİDAR BİZ NE YAPABİLİRİZ”

Zonguldak’ın 5 milletvekilinin neden bir araya gelemediği ile ilgili basın mensuplarının sorusuna Turpçu; “İktidarın 3 milletvekili bir araya gelemiyorlar ki. 15 yıldır Dünya’da her taraftan para fışkırıyordu. Bizim ülkemize de bu paralardan geldi. Çok da borçlandık. Dönüşü olmayan alanlara yatırılmıştı paralar. Zonguldak’ta 15 yıldır kendine düşeni alamadı. Para olarak alamadı, hizmet olarak alamadı, göçü durdurma olarak alamadı. Bu saatten sonra borçlarımızı ödeyecek para yok ortada. Kim Zonguldak’a şunu yapacağız, bunu yapacağız diyorsa doğru söylemiyor. O anlamda 5 milletvekilinin bir araya gelememesi boş bir laf. Çünkü iktidarda onlar, her şey onlarda. Biz ne yapabiliriz. Biz saygımızı, sevgimizi Ak parti milletvekillerine gösteriyoruz. Bizi herhangi bir yere davet etmişler veya herhangi bir şekilde bizden istekte bulunmuşlar da biz hayır demiş değiliz. Bugün bu bizim anladığımız anlamda bir bayram değil. En azından birlik bütünlük anlamında burada bulunduk. Rahatsızlığımızı da basın mensuplarına aktardık. Sizlere de teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Büyük, şehrin, ne, anlamı, kalıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı