google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
22 Kasım 2019 - Cuma 15:46 Bu haber 2433 kez okundu
 
ÇAYCUMA’DA MEYVECİLİK KURSU VERİLDİ…
GÜNDEM Haberi
ÇAYCUMA’DA MEYVECİLİK KURSU VERİLDİ…

Çaycuma ilçe Tarım ve Orman Müdürlüğü 2019 yılı eğitim proğramı çerçevesinde Karapınar beldemizde " Meyvecilik  kursu "düzenlendi .

Karapınar beldesi Durmuşlar mahallesinde yapılan kursa 25 kişi katılım sağlarken 6 gün süren ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli Ziraat Yüksek Mühendisi Asiye Şenbaş tarafından eğitim verilen kursta tamamı bayanlardan oluşan kursiyerlere meyvecilik üretimi, türleri, ekonomisi , bakım ve büyütülmesi gibi konular anlatıldı.Ayrıca uygulamalı bahçe gezisi düzenlendi.

Kurs hakkında bilgi veren İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş  ‘‘İlçe Müdürlüğümüzce süresiz olarak yaptığımız çiftçi ziyaretleri ve eğitimi yanında programlı ve süreli olarak planladığımız, İş- Kur İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından desteklenerek 2019 yılında arıcılık, koyunculuk , mantar yetiştiriciliği, meyvecilik konularında kurslar açtık ve açmaya devam ediyoruz . Bugün de Karapınar beldemizde meyvecilik kursumuzu yaptığımız sınavla sona erdirdik. Katılım sağlayan 25 adet bayan kursiyerimize, kursa destek sağlayan İş- Kur İl Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Karapınar Belediyesi ve diğer kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Eğitimin önemini kurslarla daha iyi anlıyoruz. Bu nedenle kursları önemsiyoruz. Programlarımıza kursları katarak çiftçilerimizin ve gıda konularının daha bilinçli olmasına destek sağlıyoruz.  Bu bağlamda Karapınar beldemizde düzenlediğimiz  kursun hayırlı olmasını diliyorum.’’dedi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYCUMA’DA, MEYVECİLİK, KURSU, VERİLDİ…,
Yorumlar
Haber Yazılımı