Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 07:48 Bu haber 3931 kez okundu
 
Çetin ve Çolak, Demir’i ziyaret etti
Zonguldak Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) Milli İttifak Adayları, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasını (TSO) ziyaret etti.
SİYASET Haberi
Çetin ve Çolak, Demir’i ziyaret etti

Zonguldak SP ve BBP Milli İttifak Milletvekili Adayları Yusuf Çetin ve Ahmet Çolak Zonguldak TSO Başkanı Metin Demir’e ziyaret gerçekleştirdiler. 

TSO Başkanı Metin Demir, ziyaretten dolayı memnuniyeti dile getirerek Milli İttifak Milletvekili Adayları Yusuf Çetin ve Ahmet Çolak’a başarılar diledi. 

DEMİR: ‘İKİ KÖKLÜ SİYASİ HAREKETİNİN TEMSİLCİLERİNİ AĞIRLAMAK BİZE AYRI BİR KEYİF VERİYOR’
Demir: “Sizi Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odasında ağırlamaktan son derece memnun olduğumuzu söylemek istiyorum. Seçim dolayısıyla siyasi partileri ağırlıyoruz ama biz Türkiye’nin iki köklü siyasi hareketinin temsilcisi olan iki partimizi birden ağırlamak bize ayrı bir keyif veriyor. Saadet Partisi rahmetli hocamızın çok kıymetli katkılarıyla oluşmuş ve Türk siyasetine, demokrasisine çok ciddi katkılarda bulunmuş bir geleneğin bugün temsilcisi olan bir partidir. Sizde 30 senedir aktif bir şekilde mücadelenin içerisindesiniz. Hiç çizginizi bozmadan, taviz vermeden bugünlere kadar önemli bir mücadele verdiniz. Öncelikle bu ittifakın sonra adaylığınızın Zonguldak ve Ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum ve başarılar diliyoruz.  Yine aynı şekilde Büyük Birlik Partisi çizgisini, ilkelerinden taviz vermeden bugünlere kadar gelebilmiş partilerimizden birisidir. Ahmet arkadaşımız bizim ticaret hayatımızdan yakinen tanıdığımız, ticari ahlakına güvendiğimiz kıymetli bir dostumuzdur. Hem ittifakın hem de şahsi olarakta adaylığınızın öncelikle memleketimize ve vilayetimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Milli İttifak inşallah demokrasimizde önemli bir işlev görür. Çıktığınız bu yolda sizlere başarılar diliyorum” dedi. 

ÇETİN: ‘TİCARET VE SANAYİ ODASI DEMEK SANAYİNİN, KALKINMANIN ÖNCÜSÜ DEMEKTİR’
Ardından konuşan Milli İttifak Milletvekili Adayı Yusuf Çetin, TSO’nun köklü bir ekip olduğunu ifade ederek ziyaretlerinin amacının Zonguldak’ın sorunlarının çözümü noktasında istişarede bulunmak olduğunu ifade etti. Çetin: “7 Haziran seçimleri vesilesi ile yola çıktık ve sizleri ziyaret etmek istedik. Ticaret ve Sanayi Odası demek sanayinin, kalkınmanın öncüsü demektir. Rahmetli Hocamız buranın önemini bilir ve bize bunu sürekli telkin ederdi. İnşallah biz buradan aldığımız ışıkla 7 Haziran seçimleri vesilesiyle zaten Zonguldak problemlerini hepimizce bilinen meselelerdir. Bu konuda Ticaret ve Sanayi Odamız zaten köklü bir ekip. Kaldı ki sizler Zonguldak’ın var oluş sebebi olan Türkiye Taşkömürü Kurumu ile beraber kömür üreten arkadaşlarsınız. Problemleri en az bizim kadar biliyorsunuz. Milletimiz takdir ederse 7 Haziran seçimlerinde bizi mecliste görmek isterse milletimize nasıl hizmet edeceğimizi istişare etmek için sizlere ziyarete geldik. Bu ziyaretin hayırlı olacağına inanıyorum. Sizin de ifade ettiğiniz gibi bu milli ittifak içerideki krizlerin karşısında güç olarak doğdu. Kısa sürede iki kardeş gibi olduk. Bu ivme ve azim bizi 7 Haziran’da inşallah meclise taşıyacak Zonguldak’ın problemlerini çözmede de öncü olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

ÇOLAK: ‘TİCARET VE SANAYİ ODASI GERÇEKTEN ÖNEMLİ BİR SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜDÜR’
Daha sonra konuşan Milli İttifak Milletvekili Adayı Ahmet Çolak ise Zonguldak’ta yaşanan göçün TSO’nun önceliğinde engellenebileceğini söyledi. Çolak: “7 Haziran Milletvekilleri seçimleri kapsamında Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin yapmış olduğu milli ittifakın milletvekili adayları olarak Zonguldak’ımızın en büyük Sivil Toplum Örgütü olan Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etmek istedik. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Sadece seçim kapsamında buraya gelecek değiliz. İnşallah 7 Haziran’dan sonra da Yusuf Başkanımızla sizleri ziyaret edip Zonguldak ile ilgili problemlerin takipçisi olacağız. Bunun için Ticaret ve Sanayi Odası gerçekten önemli bir sivil toplum örgütüdür. Memleketimiz gerçekten göç veriyor. Bu göçün biran önce engellenmesi gerekiyor. Bununda Ticaret ve Sanayi Odası’nın önceliğinde sağlanacağını düşünüyoruz” diye konuştu.  Aslı Yalcı

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Saadet Partisi, TSO
Yorumlar
Haber Yazılımı