CHP, ADD, ÇYDD VE EĞİTİM-İŞ’TEN ALTERNATİF ÇELENk google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
28 Ekim 2020 - Çarşamba 16:00 Bu haber 891 kez okundu
 
CHP, ADD, ÇYDD VE EĞİTİM-İŞ’TEN ALTERNATİF ÇELENk
GÜNDEM Haberi
CHP, ADD, ÇYDD VE EĞİTİM-İŞ’TEN ALTERNATİF ÇELENk

Cumhuriyet Bayramının kuruluşunun 97. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Zonguldak Valiliği önünde alternatif çelenk sunumu gerçekleştirildi.

Valilik binası önündeki Atatürk Anıtı’na alternatif çelenk sunumuna;  Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği Zonguldak Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Eğitim İş Başkanlığı tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu, Saygı Duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

CHP İl Başkanı Murat Pulat, alternatif çelenk sunumu töreninde günün anlam ve önemine binaen yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmen kurulduğu 29 Ekim 1923’ün 97. yıl dönümünü kutluyorum. Aydınlanma önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü kutluyorum. Cumhuriyetin bilinçli önderinin yanında yürüyen devrimci kadroyu, adsız kahramanları, onların sarsılmaz ahlaklarını, dürüstlüklerini, cesaretlerini, azimlerini kutluyorum. Her alanda tam bağımsızlığı, özgürlüğü, ulusal egemenliği ve çağdaşlaşmayı amaçlayarak başlatılan Kurtuluş Savaşı, Atatürk’ün başkomutanlığında, açlıkla, yoklukla, yorgunlukla, terle, kanla, silah sesleriyle barut kokularıyla kazanılarak Türkiye’de Cumhuriyet ilan edilmiştir. Temelinde “Demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti” anlayışı olan Cumhuriyetimize karşı yapılan sistemli saldırılar 29 Ekim 2020 de;  yetkileri daraltılmış Meclis, emir altına sokulmuş hukuk, tarikatlara bırakılmış eğitim, ulus bütünlüğü yerine etnik kökene, mezheplere dayalı bölünme, yaşamın her alanında yapılan din sömürücülüğü, satılarak tüketilmiş vatan toprakları, satılarak yok edilmiş fabrikalar-üretim kurumları ile halka dayatılmış Tek Adam rejimi olarak artarak devam etmektedir. Biz bu vatanın geleceğinin sahipleriyiz. Atatürk‘ün önderliğinde büyük Türk Milleti‘nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet‘in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılması hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyorum, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Yaşasın Cumhuriyet!”  dedi.

Haber: Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP,, ADD,, ÇYDD, VE, EĞİTİM-İŞ’TEN, ALTERNATİF, ÇELENk,
Yorumlar
Haber Yazılımı