Haber Detayı
22 Nisan 2015 - Çarşamba 20:56 Bu haber 4150 kez okundu
 
CHP'de 5'i bir yerde...
CHP Zonguldak Milletvekilleri aday tanıtım töreni Camlı Köşk'te yapıldı. 700 kişinin üstünde katılımın olduğu törende açılış konuşmasını Cumhuriyet Halk Partisi il Başkanı Ertuğrul Koltuk yaptı.
SİYASET Haberi
CHP'de 5'i bir yerde...

Camlı Köşk’te yapılan aday tanıtım toplantısında açılış konuşmasını yapan CHP il Başkanı Ertuğrul Koltuk, 7 Haziran’da Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidara geleceğini belirtti.
Koltuk, coşkulu kalabalıktan dolayı duyduğu gururu dile getirerek; “ Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, CHP’nin iktidar olmasına 45 gün kaldı. Hepinizin bildiği gibi Pazar günü tüm Türkiye’deki illerin katılımıyla Genel Başkanımızın nezaretinde aday tanıtımımızı Ankara’da yaptık. Gerçekten oradaki coşku buradaki coşkudan az değildi. Genel Başkanımız bizlere iktidara gelmenin yolunu gösteri. Biz buna inandık, örgütlerimizle yola çıktık. Deminde dediğim gibi 45 gün sonra CHP’nin bayrağını en yükseklere dikeceğiz. Biz il örgütü olmak üzere, ilçe örgütleri kadın kolları gençlik kollarına hepinize çok iş düşüyor. Gece gündüz demeden hep birlikte el ele verip dağda bayırda sıkmadık el çalmadık kapı bırakmayacağız. İnşallah partimizi bu sefer iktidar yapacağız. Buradan örgütlerimize sizlere seslendim ama şunu da söylemek istiyorum. Burada birbirinden çok değerli belediye başkanlarımız var. Zonguldak’ta başarılı 12 belediye başkanımız var. Bu değerli belediye başkanlarımızda bizlere destek verecek. Onlarda dağ bayır gezerek partimiz için çabalayacağız. Genel Başkanımız projelerinden bahsetti. Size bunları tek tek anlatmayacağım. En önemlisi bende bir emekli kardeşiniz, arkadaşınız olarak genel başkanım emekliye dini bayramlarda iki maaş ikramiye verme sözü verdi. Bunu her yerde, köyde kasabada mahallede sokakta anlatacağız.” dedi.

GÖREVİMİ ONURLA YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIM
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 5’inci sıra adayı Ali İhsan Köktürk yaptığı konuşmada; “Sizlerin bana tevcih ettiği görevi onurla yerin getirmeye çalıştım. TBMM’de inançla ve kararla sizler için mücadele ettim. Zonguldak’ın dizlerinin üzerine çöktürüldüğü bir dönem yaşandı. Bu dönem hem Zonguldak hem ülkemiz için milyonlarca insanımızın açlık ve yoksulluk girdabında yaşamına tutunmaya çalıştığı bir tablo yarattı. Böyle bir tabloda sizlerin parlamentoda ki temsilciniz oldum. Sizlerin gözü, kulağı, sesi olmaya çalıştım. Bütün bu görevleri bana bahşeden CHP’lilere teşekkür ediyorum. Bana bu onuru yaşattıkları için, bu onurla bana milletvekili dönemimi tamamlama olanağını sağladığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

HEDEFİMİZ CHP’Yİ BİRİNCİ PARTİ YAPMAKTIR
CHP’nin 4’üncü sıra adayı Harun Akın ses düzeninin aksaklığından dolayı serzenişte bulunarak başladığı konuşmasında; “Hepimizin hedefi 10 bin 500 üyemizi aday kabul ederek, 7 Haziran’da CHP’yi birinci parti yapmaktır. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, çok güzel bir seçim bildirgesini bizlere okudu. Partimiz, hepimizi heyecanlandıran, en doğru, en iyi seçim bildirgesini bizlere sundu. Bu seçim kampanyasında eğer biz bu bildirgemizi en iyi şekilde anlatabilirsek 5 milletvekilliğini de alırız.”
 
KREDİ KARTLARI BAŞ BELASI
Kürsüde en son konuşmasını yapan 1’inci sıra adayı Şerafettin Turpcu, konuşmasında, “Genel Başkanımız da 19 Nisan tarihinde tüm adayları ve il başkanlarını toplayarak seçim beyannamesini açıkladı. Sanki seçim beyannamesi Zonguldak için hazırlanmış.  Kredi kartları baş belası haline geldi. 500 bine yakın insanımız bu konuda mağdur oldu. Bunların 60-70 bini hapse girmiş veya sıra bekliyorlar. Bu kredi kartlarının yüzde 80’i affa giriyor. Banka zaten bunları aracı şirketlere satmış ve aradan çekilmiş. Bu hesap görüldüğünde binlerce insanımızın mağduriyeti ortadan kalkacaktır. Esnaflarla ilgili faizsiz kredi vereceğiz. Vergisini zamanında ödeyen arkadaşlarımıza sıfır faizli kredi vermeyi planlıyoruz. Ayrıca 150 bine yakın emeklimiz var. Emekliler kente ciddi bir katkı veriyorlar. Bunların maaşlarını ve asgari ücreti bin 500 liraya çıkartacağız. Dini bayramlarda emeklilerimize birer maaştan toplam 2 maaş ikramiye vereceğiz ve taşeron işçilerin tamamını kadrolaştıracağız. TTK 1980 yılından bu yana uygulanan ekonomik programlarla Zonguldak’ı gözden çıkartıldı. Dün TTK Genel Müdürü’nü ziyaret ettim. Tekrarlıyorum, TTK’ya 3 bin 200 işçi alacağımızın sözünü veriyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'de, 5'i, bir, yerde...,
Yorumlar
Haber Yazılımı