CHP’DEN BAŞKAN ALAN’A ZEYTİN DALI
Haber
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 16:02 Bu haber 8206 kez okundu
 
CHP’DEN BAŞKAN ALAN’A ZEYTİN DALI
Güney, “Bize düşecek görevlerde yardımcı olmaya hazırız”
SİYASET Haberi
CHP’DEN BAŞKAN ALAN’A ZEYTİN DALI

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanı Hakkı Güney, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ın Zonguldak için yapacağı her çalışmada katkı vermek istediklerini söyledi.

31 Mart seçimlerinin ardından 3 ay geçtiğini ve şu ana kadar her hangi bir çalışmanın başlatılamadığını belirten Güney, CHP olarak Zonguldak’ın gelişmesi ve yapılacak her projede destek vermek istediklerini ifade ederek, CHP’li meclis üyeleriyle de uyumlu bir çalışma yapılması önerisinde bulundu.

Zonguldak halkının Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’dan beklentilerinin olduğunu hatırlatan Hakkı Güney, meclis toplantılarında da yapıcı olmaya gayret gösterdiklerini belirterek şunları ifade etti. 

“BİZ, YAPICI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ, YIKICI DEĞİL”

“Seçimler biteli üç ay oldu. Zonguldak Belediyesi iş bölümü yaptı ama maalesef şu ana kadar Zonguldak’ta sadece bir anıt yeri değiştirildi, o da Emniyet Müdürlüğü’nün karşısına güvercin heykelimiz oraya konuldu. Bazı eksiklikler var, biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak da meclis üyesi arkadaşlarımızla bu konularda yardımcı olmaya çalışıyorlar.  Biz her toplantımızdan sonra Belediye meclis üyesi arkadaşlarımız Zonguldak hakkında açıklamalar yapıyorlar. Maalesef şu ana kadar kadroyu Sayın başkan kuramadı. Zonguldak halkının da kendisinden beklentisi var. Bu beklentiler de şu anda Çaydamar yolu ile ilgili bazı duyumlarımız var, oraya başlayacak diye biliyoruz. Artık bu yaz mevsiminde bir Ağustos ayımız var, ondan sonra biliyorsunuz yağmurlar başladığı zaman bu işler de engellere takılır, bu 2020’nin Haziran ayına kadar gider. Tabi kendi düşünceleri nelerdir bunları da bizimle paylaşırsa biz de kendisine yardımcı oluruz. Biz, yapıcı olmaya çalışıyoruz, yıkıcı olmak değil, Meclis üyesi arkadaşlarım da bu konuda her grup toplantısında yapıcı olmaya çalışıyoruz. Alınacak her grup kararlarında bunları dile getiriyoruz.  Tabi ki, bazı noktalarda verdiğimiz kararlar siyasi ortamlar hariç Zonguldak için verdiğimiz kararlardır. Bu İlim Yayma Cemiyeti’nin yaptığı projede CHP olarak tepkimizi koyduk. Çünkü bu konu ucu açık bir konuydu. Oradaki durum hakkında biz bunun tartışmasını yaptık, 10-12 kata kadar da çıkarabiliyor. Yani biz bu noktada şunu yapacağız diye söylüyorlar ama ucu açık. Maalesef biz uyarılarımıza rağmen arkadaşlar meclisten geçirdiler.  Bunun tersini yaptıkları durumda Zonguldak halkı bunun hesabını soracaktır.  Onun için ben Sayın Belediye başkanının CHP grubuyla uyumlu bir şekilde çalışmaya davet ediyorum. İl Başkanı olarak da bize düşecek görevlerde de yardımcı olmaya hazırız. Zonguldak’ın daha ileriye gitmesi için çaba gösteriyoruz.  Sayın milletvekillerine de aynı şeyleri söylüyoruz, yapacağınız her konuda biz de bu konuların içerisinde olalım bu şehrin 3 tane milletvekili yok, bu şehrin 5 milletvekili var. Bizlerle de paylaşırlarsa Zonguldak için daha iyi olacaktır” dedi.

“HER HALDE BU YAKINDA YAN YANA GELİRLER”

Belediye Başkanı Ömer selim Alan’ın, CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’a yaptığı çay daveti ile ilgili de, “Belediye Başkanı milletvekilimize bir çağrı yaptı, milletvekilimiz Sayın Deniz Yavuzyılmaz da ‘Belediye başkanı hazırsa biz de oturup konuşuruz’ dedi. Bizim sayın vekilimizin de çalışmaları var. Her halde bu yakında yan yana gelirler” şeklinde değerlendirdi.

“BU BİR ŞOV DEĞİLDİ, BU HALK İÇİN YAPILAN BİR EYLEMDİ”

31 Mart yerel seçimleri öncesinde 3 siyasi parti Belediye başkan adayının da suda indirim sözü olduğunu, seçimi kazanan AK Parti’li Ömer selim Alan’ın da vatandaşlara verdiği bu sözü yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan CHP il Başkanı Hakkı Güney, “Biz zaten 5 senedir suya zam yapmadık CHP Belediyesi olarak ama bizim de seçimi aldığımızda taahhüt ettiğimiz, ‘suda indirim yapacağız’ diye söylemiştik. Şimdi bunun sözünü veren başkan bu sözü yerine getirmek mecburiyetinde bu bir seçim sözüydü. Halk inanmıştır oy vermiştir, seçimi almışınızdır ama yüzde 20 indirim yaparsınız, ama yüzde 15 indirim yaparsınız bu su indirimini yapmanız lazım. Çalışmaları tamamladılar her halde arkadaşların kafalarında bazı projeler vardı.  2020 Ocak ayında suda indirim yapılacak dediler.  Biz biliyorsunuz mecliste önerge vermiştik suda indirimle ilgili ama bu İlim Yayma Cemiyeti olayını kabul ettiklerinde bu da halkımız için verilen bir suda indirimi kabul etmedikleri için de biz CHP meclis grubu salonu terk etmişlerdir. Çünkü bu halkımız için yapılan bir eylem biçimiydi. Zonguldak halkı için yapılmıştı bu bir şov değildi, bu halk için yapılan bir eylemdi. Yoksa kimse orada çıkıp da siyasi şov yapma meraklısı değildir” diye söyledi.

“BÖYLE BİR REKLAMI NE ANLAMDA YAPTIĞINI BİLMİYORUZ”

CHP Zonguldak Belediye Başkan adayı Şenol Şanal’ın Cadde üzerlerindeki billboardlarda yaptırdığı afişlerle ilgili de değerlendirmede bulunan Güney, “Şenol Şanal arkadaşımız Cumhuriyet Halk Partisi’nin Zonguldak Belediye başkan adayımızdır. Seçimlerden sonra tabi ki böyle bir reklamı ne anlamda yaptığını bilmiyoruz. Kendisinin düşünceleri vardır. Bu düşüncelerini yansıtmak için Zonguldak sevdalılığı ile ilgili bir mesajdır bu. Bunu yansıtmak için böyle bir girişimde bulunmuştur. Tabi o kendi fikirleridir, kendi düşüncelerini billboardlarda sergilemiştir. Kendisine sormamız lazım, düşüncesi nedir, ileriye dönük düşünceleri varsa da her halde kamuoyuna da bir açıklama yapar” şeklinde konuştu.  

Haber: Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP’DEN, BAŞKAN, ALAN’A, ZEYTİN, DALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı