COŞKUN: “ESNAFA 50 BİN TL KREDİ VERİLECEK” google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber
08 Mayıs 2020 - Cuma 16:10 Bu haber 1735 kez okundu
 
COŞKUN: “ESNAFA 50 BİN TL KREDİ VERİLECEK”
GÜNDEM Haberi
COŞKUN: “ESNAFA 50 BİN TL KREDİ VERİLECEK”

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, dünyanın birçok ülkesi ile Türkiye’de de etkili olan Koronavirüs salgını ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Alınan tedbirler kapsamında daha önce geçici olarak kapatılan işyerlerinin yeniden açılacak olması ve esnaf ve sanatkarlara yapılan yardım ve kredilerle ilgili de açıklamada bulunan Coşkun,  bir banka ile anlaşma yapılarak 0,79 faizle isteyen esnaflara 50 bin TL’ye kadar kredi verileceğini söyledi.

Pazartesi günü açılacak berber, kuaför ve çeşitli esnaflar için de açıklamada bulunan Muharrem Coşkun konu ile ilgili olalar şunları ifade etti.

“BERBER VE KUAFÖRLERİMİZ SOSYAL MESAFE KURALLARINA UYARAK ÇALIŞACAKLAR”

“Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 50 gündür işyerleri kapalı olan berber, kuaför, güzellik salonları ile pazar yerlerindeki tuhafiyeci, çiçekçi, zücaciyeci esnaflarımız var. Bu esnaflarımızı ilgilendiren genelgeleri çıktı. 11 Mayıs'ta yeniden hizmet vermeye başlayacak olan berberler ve kuaförlerin çalışma düzeni değişecek. Buna göre işletmeler artık randevulu hizmet verecek, salona girişte maske takılacak, sakal traşı sadece makineyle yapılacak, tek kullanımlık ürünler tercih edilecek ve dükkanlar 15 günde bir dezenfekte edilecek. Özellikle berber ve kuaförlerimiz sosyal mesafe kurallarına uyarak çalışacaklar ve jilet kullanmayacaklar, kuaförlerimizde kalıcı makyaj yapamayacaklar. Kendilerine gönderilen genelgeye uyacaklar. Bunların dışında lokantacı, kantinci, servis araçları, düğün salonlarımız var bu işyerlerimiz için henüz genelge gelmedi ama önümüzdeki günlerde açılacaklarını düşünüyoruz” dedi.

“50 BİN LİRAYA KADAR 0.79 ORANINDA FAİZLE İSTEYEN ESNAFIMIZA PARA VERİLECEK”

Türkiye’nin Koronavirüsle mücadelede başarılı olduğunu vurgulayan Coşkun, bu süreçte ekonomik sıkıntı içinde olan esnaf ve sanatkarlar için Şekerbank ile yapılan anlaşma ile 0,79 faiz oranında 50 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlanacağını belirterek, “Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) ilk başladığı zaman biraz sıkıntılıydık ama şuanda Türkiye’nin bu virüse karşı en iyi mücadeleyi veren illerinden bir tanesiyiz. Başta sayın valimize, sağlık personellerimize, belediye başkanımıza, emniyet müdürümüze, jandarma alay komutanımıza ve ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Vaka sayısının aşağıya düşmesinde çok büyük katkıları var. Birde bizim 65 yaş ve üzeri esnaf arkadaşlarımız var. Bu esnaf arkadaşlarımızın sabah 8.00 akşam 16.00 arasında dükkanlarını açma talepleri var. Bizim de bu konuda girişimlerimiz var. Finans konusunda ise Şeker Bank ile bir sözleşme yaptık Pazartesi günü akdini yapacağız. 50 bin liraya kadar 0.79 oranında faizle isteyen esnafımıza para verilecek. İşyerleri kapalı olan esnaflarımız için asgari ücret tutarında maaş talebimiz var. Yine bu süreç içerisinde kapalı olan işyerleri için geri ödemesiz 10 bin lira talebimiz var.” şeklinde konuştu. Çetin ÖZDEMİR

Kaynak: Editör:
Etiketler: COŞKUN:, “ESNAFA, 50, BİN, TL, KREDİ, VERİLECEK”,
Yorumlar
Haber Yazılımı