google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 10:24 Bu haber 897 kez okundu
 
COVİD-19 GÖLGESİNDE 19 MAYIS KUTLAMALARI BAŞLADI
SPOR Haberi
COVİD-19 GÖLGESİNDE 19 MAYIS KUTLAMALARI BAŞLADI

Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı mücadelesini başlatmak için Samsun'a çıkışının 101'inci yılı ve Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Zonguldak'ta Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı. Törende saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Törene, Vali Erdoğan Bektaş, AK Parti Milletvekili Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu, CHP Milletvekili Deniz Yavuzyilmaz, Zonguldak Garnizon Komutanı Ayhan Kafalı, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Yağız, Alay Komutanı Gönen Süslü, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufali, Zonduldak İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, Gençlik ve Spor il Müdürü Hakan Yüksel ve daire müdürleri katıldı.

BEKTAŞ: “MAALESEF GÖRDÜĞÜNÜZ ÇERÇEVEDE KUTLAMAK ZORUNDA KALDIK"

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, törenin ardından yaptığı açıklamada gençlerin gününü kutlayarak; "Anadolu'da başlayan Kurtuluş Savaşı, arkasından Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşu ile gerçekleşen bağımsızlık arayışı ve sonrasında gençlerimize hediye edilen Gençlik Bayramı. Maalesef gördüğünüz çerçevede kutlamak zorunda kaldık." dedi.

YÜKSEL: “İNŞALLAH COŞKU İÇERİSİNDE KUTLAMAK NASİP OLUR”

Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Hakan Yüksel ise, kutlamaların sanal ortamda devam edeceğini belirterek; "19 Mayıs 1919'da başlamış olan Kurtuluş Mücadelesinin 101'inci yılını bugünkü kutlamalarla devam ettiriyoruz. Her ne kadar fiziki olarak alanda bu seneki bayramları kutlayamasakda aynı coşkuyu biz sanal ortamda devam ettiriyoruz. Önümüzdeki sene yapacağımız faaliyetler ne ise aynı coşkuyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz sosyal medya hesaplarından dijital ortamda devam ediyor. İnşallah bu süreci hayırlısıyla kısa sürede atlatarak en güzel şekilde bu bayramları daha coşku içerisinde kutlamak nasip olur diyelim." ifadesini kullandı.

Haber: Fadime YILMAZ ELMA

Kaynak: Editör:
Etiketler: COVİD-19, GÖLGESİNDE, 19, MAYIS, KUTLAMALARI, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı