0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 18:06 Bu haber 2750 kez okundu
 
Dereköy okulu koruma altına alındı!..
1999’dan bu yana Zonguldak’a gelen tüm valilerin ziyaret ettiği atıl durumdaki Merkez Dereköy İlköğretim okulu, Vali Çınar tarafından koruma altına alındı. Dereköy’de ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Ahmet Çınar, Dereköy’ün Keçi vadisine uygun olduğu söyledi. Çınar ‘Keçi projesi yapmak istiyorsanız önce kooperatif kurun’ dedi Merkez Dereköy İlköğretim okulunun Keçi sütü ve mamulleri işletim tesisine dönüştürülmesinin uygun olacağını söyleyen Vali Çınar, vatandaşlara bin keçi verebileceğini söyledi. Çınar, evlere su bağlatmayan muhtarın mührünü alacağını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Dereköy okulu koruma altına alındı!..

Muhammet KARAPINAR 
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Dereköy muhtarının isteği üzerine Dereköy de Dünya bankası tarafından yapılan ve yıllardır atıl durumda olan Zonguldak Merkez Dereköy İlköğretim okulunda incelemelerde bulundu. 
Vali Ahmet Çınar, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’a ‘okulun Milli servet olduğu ve en kısa zamanda usulüne uygun olarak İl Özel İdareye alınmasını ve bakım ve onarımının yapılması’ talimatını verdi. İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş, çalışmalara başlayacağını söyledi. Köylüler Zonguldak Merkez Dereköy İlköğretim okulun işletmeciye veya devletin herhangi bir kurumuna devredilmesini istiyorlar. Dereköy köy misafirhanesinde köylülerle bir araya gelen ve sorunlarını dinleyen Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, ‘Bölgenin keçi için uygun olduğu ve okulunda keçi sütü işleme merkezi olarak kullanılmasını’ tavsiye etti. 
Vatandaşların ve Dereköy muhtarının uygun görmesi halinde ilk etapta bin keçi verilecek. Vali Ahmet Çınar, vatandaşlardan keçilere çobanlık yapmalarını istedi. ‘Keçi projesi yapmak istiyorsanız önce kooperatif kurun’ dedi. 
‘HİZMET ETMEYEN MUHTARIN MÜHRÜNÜ ALIRIM’ 
Zonguldak İli Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği Başkanı Necati Başar,  Vali Ahmet Çınar’a üç yıl önce getirilen içme suyunun muhtarın ihmalkarlığı nedeniyle evlere su bağlanamadığı ve vatandaşların zor durumda olduğu söyledi.  
Evlere suyun neden bağlanamadığı ile ilgili İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş’tan bilgi isteyen Çınar, “Devlet köye su getirmişse muhtarda evlere bağlama konusunda yardımcı olacak. Vatandaşına hizmet etmeyen muhtarın mührünü alırım. Ben bir çok muhtarın mührünü aldım. Muhtarı bana getirin” dedi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, ziyaretini sonlandırdı. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dereköy, okulu, koruma, altına, alındı!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı