Haber Detayı
16 Nisan 2015 - Perşembe 09:09 Bu haber 3659 kez okundu
 
'Dersini çalışan kazanır'
Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, 7 Haziran Genel Seçimler öncesi Milletvekili Adaylarının çok çalışması gerektiğini ifade etti.
SİYASET Haberi
'Dersini çalışan kazanır'

Zonguldak Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas, 7 Haziran Genel Seçimler öncesi Milletvekili Adaylarının çok çalışması gerektiğini ve Milletvekili seçildikten sonra Zonguldak’ın sorunlarını çözmelerini istedi.
Nas, açıklamasına şöyle devam etti: 
KENDİNİ ANLATABİLEN ADAYLAR SEÇİMİ RAHATLIKLA ATLATACAKLARDIR
“Seçim süreci içerisinde milletvekilleri seçimini kamuoyu takdir edecek. Kendini anlatabilen, siyasi düşüncelerini aktarabilen adaylar bu seçimi rahatlıkla atlatacaklardır. Çok çalışmaları lazım. Zonguldak’ın sorunları çok. Yollarımızın sorunlarını, TTK’nın genel konumu, emeğin kenti oluşumuzun emeklinin başkenti oluşumuzu, işsizlik sorunları kamuoyunun gündemindedir. Dersine iyi çalışan, kendini iyi anlatan siyasetçi bundan kendine pay çıkartacaktır. Bizler Zonguldak halkı olarak siyasetçilerimizden görev bekliyoruz. Bizim Ankara’da sesimiz olacaklar. Sivil toplum örgütleri olarak bizim dillendirdiğimiz sorunların çözülmesini istiyoruz. Hava yollarımız var fakat Türk Hava Yolları uçağının daha hava alanımıza inmedi. Bizim diğer illerden ne eksiğimiz var? Vatandaşlarımız bunu bekliyoruz. Yapılacak bir takım değerlerimiz var. Siyasilerimizden bunları yapmasını istiyoruz ve bekliyoruz.  Seçim çalışmaları genel anlamda yavaş yavaş ısınıyor. Milletvekili adayları köylere çıkmadılar. Bunlar ısınma turları. Şuanda aday olan milletvekillerimize başarılar diliyorum.”
SEÇİMİN HUZUR İÇİNDE GEÇMESİNİ İSTİYORUM
Önümüzdeki günlerde seçmen listeleri ile gerekli Evranların muhtarlara teslim edileceğini de açıklayan Nas: “Seçmen listeleri askıdan indi. Seçim Kurulu bunların hazırlıklarını yapmaktadır. Önümüzdeki günlerde bizlere seçmen listeleri ile ilgili gerekli evrakları teslim edecekler. Vatandaşlarımıza bunları ulaştıracağız. Sandık yerleri tespit edildi. Muhtar arkadaşlarımız eksik olan sandıklarını aldılar. Ama şuanda seçim ile hem köylerimizde hem de mahallerimizde hiçbir sıkıntı yok. Seçimin huzur içinde geçmesini istiyorum” dedi. Aslı Yalcı 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Dersini, çalışan, kazanır',
Yorumlar
Haber Yazılımı