google-site-verification=xfFz-F1IWG-jrKWY1FSzE2BoEKXyCxwkXubRPveg5wU
Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 16:23 Bu haber 1092 kez okundu
 
DEVREK BELEDİYESİ’NDEN DEZENFEKSİYON TÜNELİ
GÜNDEM Haberi
DEVREK BELEDİYESİ’NDEN DEZENFEKSİYON TÜNELİ

Coronavirüs salgınlarının başladığı günden bugüne önlemlerini sıkı bir şekilde alarak, ilçenin dört bir yanında sterilizasyon çalışmalarını büyük bir istikrarla sürdüren Devrek Belediyesi, bu kez de dezenfeksiyon tüneli oluşturdu.

Belediye, vatandaşların virüslerden etkilenmesinin önüne geçecek tedbirlerini alırken ayni zamanda Cumhuriyet Meydanı'na konumlandırdığı dezenfeksiyon tüneliyle de bu tedbirlere bir yenisini daha ekledi.

Devrek Cumhuriyet Meydanı’nda halkın hizmetine sunulan dezenfeksiyon tüneli hakkında açıklama yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “Bizlerin içeresinde bulunduğumuz şu durumda birinci önceliğimiz, halkımıza hijyen ortamı sağlamaktır. Ekiplerimiz sayesinde İlçemizin dört bir yanında sterilizasyon, yıkama ve hijyen çalışmalarını aralıksız sürüyor.Dezenfektasyon çalışlarımıza vatandaşlarımızı düşünerek bir yenisini daha ekleyip, dezenfeksiyon tüneli oluşturduk ve halkımızın daha kolay ulaşması anlamında Cumhuriyet Meydanına yerleştirdik. Dezenfektasyon tüneli, butona basıldığı takdirde, solüsyon buharı salgılayarak içine giren kişiyi saniyeler içinde dezenfekte ediyor. Kullanılan solüsyon buharının insan sağlığına zararlı hiç bir etkisi de bulunmuyor. Bu mücadelenin en önemli ayağı hijyen ortamı sağlamaktır. Halkımızın sağlığı için biz üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz.İnşallah bu tür tedbirlerle kısa zamanda bu virüsü yeneceğiz ve normal hayatımıza döneceğiz” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVREK, BELEDİYESİ’NDEN, DEZENFEKSİYON, TÜNELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı