0
Haber Detayı
06 Ağustos 2018 - Pazartesi 18:01 Bu haber 2457 kez okundu
 
Durdubaş: Cezaevi yatırımlara engel oluyor
Zonguldak İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayı dördüncü birleşimi Necdet Karaveli Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Durdubaş: Cezaevi yatırımlara engel oluyor

Açılış ve yoklamanın ardından geçen oturuma ait karar özeti okunarak kabul edildi.
Gündemin üçüncü maddesinde yer ala;  Kozlu İlçesi Dereköy köyü yolu ile ilgili Eğitim, Kültür ve Sosyal İşler, Çevre ve Sağlık Plan ve Bütçe, Tarım, Sanayi ve Ticaret, Gençlik ve Spor, Turizm, AR-GE ile Köylere Yönelik Hizmetler Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları 8-12-34-2-6-4-6-9-19 sayılı raporları görüşülerek komisyondan geldiği şekliyle kabul edildi.
Gündem maddesi oybirliğiyle kabul edilirken gündem dışı söz alan AK Parti il Genel Meclis üyesi Vacid Durdubaş, “Devrek’te üniversitenin gelişimi için o bölgenin üniversiteye verilmesi şarttır. Yani okulun yanındaki cezaevi olması üniversite tarafından buraya yapılacak yatırımlara engel oluyor. İnşallah bu durumun çözülmesini bekliyoruz. Devrek’te bütün siyasi partiler ve temsilciler bu konuda hemfikirdir” diye konuştu. 
AK Parti İl Genel Meclisi üyesi İsmet Açıkgöz ise, Dereköy’de bulunan Dünya Bankası kredisiyle yapılan asansörlü okulun değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, buranın Devrek’te bulunan Açık Cezaevi’nin taşınması ile değerlendirilmesinin güzel bir uygulama olacağını hatırlattı.

Çetin ÖZDEMİR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Durdubaş:, Cezaevi, yatırımlara, engel, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı