‘DUVARDAKİLER’ AYAKTA ALKIŞLANDI
Haber
01 Aralık 2021 - Çarşamba 13:38 Bu haber 675 kez okundu
 
‘DUVARDAKİLER’ AYAKTA ALKIŞLANDI
- Haberi
‘DUVARDAKİLER’ AYAKTA ALKIŞLANDI

Zonguldak'ta Tiyatro Hanedan tarafından "Duvardakiler" isimli oyun sahnelendi. Zonguldak Atatürk Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyun büyük bir ilgi gördü.

Oyunda annesi, babası erken yaşta ölen, sokakta yaşayan ve 12 Eylül 1980 darbesi döneminde haksız yere tutuklanarak cezaevine gönderilerek idam edilen mahkumun dramatik öyküsü anlatıldı. Tiyatro Hanedan Genel Sanat Yönetmeni Ferdi Kazancıoğlu tarafından oynanan oyundaki performans izleyiciler tarafından yoğun ilgi gördü ve ayakta alkışlandı.

Oyun sonunda Ferdi Kazancıoğlu, izleyicilere teşekkür ederek tiyatro izlemeye ve destek olmaya davet etti.

2 yıl süren pandemi sonrasında sezonu açmanın mutluluğu içerisinde olduklarını ifade eden Tiyatro Hanedan Genel Sanat Yönetmeni Ferdi Kazancıoğlu, "4 oyuna aynı anda çalışıyoruz. 36 kişilik bir ekibiz, Zonguldak gibi köyün içinde tiyatro yapıyoruz zorluklar var, sahne bulamıyoruz ama inadına tiyatro yapıyoruz.  2-3 yılda bir dram oynuyoruz bütün bir ekiple 3 ay prova aldık sonunda başladık.  Bu oyun birdaha oynanacak. 3 tane komedi oyunumuz var. 2 yıllık pandemi bizi çok yordu, insanların da bize destek çıkması lazım. Herkese geldikleri için teşekkür ederim. Oyun, 1980 darbesinde geçen oyun, sağ, sol darbesini anlatıyor.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘DUVARDAKİLER’, AYAKTA, ALKIŞLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı