0
Haber Detayı
07 Ağustos 2018 - Salı 17:43 Bu haber 2705 kez okundu
 
Emeklilere ikramiye 17 Ağustos’ta
AK Parti hükümetinin ilkini Ramazan bayramında verdiği bin TL’lik ikramiyenin ikinci bölümü olan kurban bayramı ikramiyesinin 17 Ağustos tarihinde ödeneceği belirtildi.
EKONOMİ Haberi
Emeklilere ikramiye 17 Ağustos’ta

Günlerdir “ne zaman ödenecek” diye merak konusu olan emeklilere Kurban bayramı ikramiyesinin 17 Ağustos olarak belirlendiğini belirtilirken, bu müjde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından verildi. 
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da bayram ikramiyesi ödemelerimizle emeklilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz."  Dedi.
BAĞ-KUR ve SSK emeklilerine 16 Ağustos, Emekli Sandığı emeklilerine 17 Ağustos'ta bayram ikramiyelerinin ödeneceğini belirten Selçuk, "16 Ağustos'ta BAĞ-KUR ve SSK, 17 Ağustos'ta Emekli Sandığı emeklilerimize yapılacak bayram ikramiyesi ödemeleri hayırlı, uğurlu olsun.
Emeklilerimizin bayram ikramiyesi ödemesi dosya başına 1.000 (Bin) TL olarak gerçekleştirilmektedir. Birden fazla dosyadan aylık alan emeklilerimize hisse oranı yüksek olan dosyadan tek bir ikramiye ödenecektir. Ayrıca, vefat eden sigortalılarımızdan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerine hisseleri oranında, İş kazası ve meslek hastalığı sigortasından sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara ise gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında, bayram ikramiyesi ödemesi yapılmaktadır. Kurban Bayramı için toplam 11.767.550 emekli ve hak sahibine, toplam 10.417.886.693 TL bayram ikramiyesi olarak ödenecektir."(Haber Merkezi)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emeklilere, ikramiye, 17, Ağustos’ta, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı