Haber Detayı
17 Nisan 2015 - Cuma 09:51 Bu haber 4386 kez okundu
 
Emniyet’ten okuma alışkanlığına destek
Emniyet İl Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce yürütülen “Karaelmas’ın Fidanları Geleceğe Umutla Bakıyor” projesi kapsamında Merkez Fatih Ortaokulu öğrencilerine kitap dağıtıldı.
EĞİTİM Haberi
Emniyet’ten okuma alışkanlığına destek

Emniyet İl Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şu Müdürlüğü tarafından yürütülen “Karaelmas’ın Fidanları Geleceğe Umutla Bakıyor” projesi Merkez Fatih Ortaokulu öğrencilerine dağıtılan kitaplarla başladı. Emniyet İl Müdürü Osman Ak ve Milli Eğitim İl Müdürü Turgut Özbek, proje kapsamında Merkez Fatih Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı kazanmasını sağlamak için Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli kitap hediye etti. Proje hakkında bilgi veren Milli Eğitim İl Müdürü Turgut Özbek, “Emniyet Müdürlüğü teşkilatımızla birlikte güzel bir etkinliğe imza atıyoruz. Eğitimin temel taşlarından biri okumaktır ve okumak kitapla olur. Çocuklarımızı kitapla buluşturdukları için Emniyet Müdürümüz Osman Ak ve tüm Emniyet Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum. İnşallah bu proje yılsonuna kadar devam ederek, tüm okullarımıza kitap dağıtımı yapılacak. Polis Haftası etkinlikleri dolu dolu geçti ve öğrencilerimiz polisimizle yan yana olarak onları yakinen tanıma fırsatı yakaladı. Polisin gece gündüz bizim yanımızda olduğunu gördü. Özellikle Kanka Polis tüm öğrencilerimiz tarafından sevildi. Eğitime verdiğiniz destek ötürü teşekkür ediyorum” dedi.
Emniyet İl Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğünce yürütülen ‘Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı(ÇOGEP)’ kapsamında ‘Karaelmas’ın Fidanları Geleceğe Umutla Bakıyor’ isimli proje ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla İl Merkezinde bulunan 9 pilot Ortaokul ‘da Milli Eğitim Bakanlığı tavsiyeli bin 700 tane okuma kitabı dağıtılması hedefleniyor. 
Göksu Bayram

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyet’ten, okuma, alışkanlığına, destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Emniyet’ten okuma alışkanlığına destek
Emniyet’ten okuma alışkanlığına destek
Yorumlar
Haber Yazılımı